5 сучасних фільмів про історію України (Частина 2)
В продовжені нашого списку історичних фільмів для школярів, що допоможуть вивчити історію України.

1. «Золотий вересень. Хроніка Галичини 1939—1941», 2010 рік
Ця документальна стрічка розповідає про Галичину в перші роки Другої світової війни.
В стрічці використовуються архівні хроніки та інтерв‘ю очевидців тих страшних подій. Також в режисера Тараса Химича, в період з 2012—2015 роки вийшли ще декілька фільмів про Західну Україну.

2. «Хайтарма», 2013 рік
Одна з перших картин про депортацію кримських татар у 1944 році. Сюжет фільму зняли на основі реальних подій. Переглядаючи стрічку можна також познайомитись з традиціями та національним вбранням кримськотатарського народу. Можна почути кримськотатарську мову та побачити хайтарма (танець). Режисер — Ахтем Сеїтаблаєв.

3. «Поводир, або Квіти мають очі», 2014 рік
Режисер Олесь Санін створював стрічку майже 10 років. Для фільмування, щоб максимально наблизитись до епохи 30 років минулого століття, навмисно відремонтували перший трактор Харківського тракторного заводу, випущений в 1931 році. Навіть довелося відновити гілку залізниці та старий потяг, пофарбувати будинки в місті Харкові.

4. «Зима у вогні: Боротьба України за свободу», 2015 рік
Документальний фільм про події Революції Гідності в період 2013–2014 років. Найцікавіше, що режисером стрічки став американець Євген Афінеєвський. Фільм максимально наближений до тих подій, в стрічні багато інтерв‘ю з людьми, що були на Майдані.

5. «Будинок «Слово», 2017 рік
Це фільм про мешканців одного з житлових будинків, що звели для письменників у 1920-х в Харкові на замовлення тодішніх літераторів. Архітектор будинку задумав спроектувати його в формі букви «С», що буде символізувати слово. В будинку було 66 квартир, бомбосховище та спеціальна система спостереження за мешканцями. Жителів 40 квартир було заарештовані, Микола Хвильовий у цьому будинку вкоротив собі віку.
Схожі статті