• 6 цікавих способів перевірити домашнє завдання в учнів. Поради педагогам.

6 цікавих способів перевірити домашнє завдання в учнів. Поради педагогам.
Деякі учні із задоволенням відповідають на уроці, а хтось не може зв’язати і два слова виступаючи на публіку. Погодьтесь, ви часто помічали таке явище.
І не завжди це означає, що учень не знає матеріал або не готовий до уроку.
Просто для когось, вийти відповідати на уроці це величезний стрес, який дитина намагається усілякими можливими шляхами уникнути.
Тому в таких випадках, я раджу використовувати нетрадиційний метод опитування домашнього завдання. Так буде цікаво і учням й вчителям.
  1. Інтерв’ю в відомої особистості. Це може бути видатний письменник або науковець, історична постать, головна умова що вони пов’язані із темою вашого уроку. В ролі цього науковця може виступати учень, який буде відповідати на поставлені запитання, а допомагати йому може учитель, якщо запитання раптом буде надто складне. Запитання мають ставити учні класу, що допоможе побачити хто орієнтується у матеріалі, а хто ні.
  2. Розгадування кросвордів. Так, звичайно для підготовки до такого опитування ви витратите більше часу ніж просто продумаєте запитання, але результат вас вразить. Щоб полегшити собі роботу, можна скористатися програмою для створення кросвордів.
  3. Короткі письмові відповіді. Використовуючи періодично такий метод перевірки, ви матимете широку картину про знання ваших учнів. Важлива умова, невелика кількість питань, 3-4 буде достатньо. Вони повинні бути продуманими так, щоб відповідь містила лише декілька слів. Адже, інакше це буде самостійна робота, і часу на неї ви витратите більше ніж заплановано.
  4. Перевірка за допомогою проектору чи екрану. Правильні відповіді домашнього завдання ви показуєте учням, обов’язково коментуючи. Вони самі перевіряють їх, та можуть в кінці, наприклад, підрахувати скільки відповідей було правильними, це навчатиме школярів самоконтролю. Таку роботу можна також оцінювати.
  5. Усне тестування. Вчитель ставить запитання та пропонує декілька варіантів відповідей, завдання учнів дати правильну відповідь. Такий метод допоможе розвивати в учнів логічне мислення. Якщо ви помічаєте що учень коливається або не знає відповіді, запропонуйте йому спробувати метод «виключення».
  6. Взаємоперевірка друга. Запропонуйте учням обмінятись зошитами з сусідом по парті, або з тим хто сидить попереду/позаду. Важлива умова, діти олівцем оцінюють один одного та аргументують та пояснюють чому саме таку оцінку вони поставили.
Використовуючи такі не стандартні методи перевірки завдань спершу ваші учні будуть здивовані.
Можливо навіть на початку будуть скептично ставитись до вас, ви головне не здавайтесь. І з часом ви помітите, що активність охочих відповідати, значно зросте.

І нехай перевірка домашнього завдання займає в вас як найменше часу, а учні будуть завжди підготовлені.
Схожі статті