• Що робити, якщо дитину з гіперактивністю ображають в класі

Що робити, якщо дитину з гіперактивністю ображають в класі
Говоримо про дітей саме з синдромом дефіциту уваги, а не про тих яких більшість звикла називати гіперактивними, тому, що вони непосидючі.
В них часто бувають проблеми з однолітками, зазвичай вони погано зосереджуються й часто не справляються зі звичайним навчанням в школі.

Хоча насправді, всім важко вчитися в школі, але дитині з гіперактивністю важче, ніж іншим.
Її не гласно, призначили тією людиною, на яку всі перекладають власні проблеми.
До цієї проблеми з самого початку можна підійти з трьох абсолютно різних позицій, але найбільш ефективним буде комплексний підхід:

1. Гіперактивність — це нейропсихологічна проблема, пов'язана з особливістю розвитку головного мозку. Тонка діагностика й нейропсихологічна корекція багато в чому можуть полегшити життя такого учня. Батькам варто звернутися до психолога, щоб він допоміг дитині стати більш уважним, посидючим й контактним.

2. Складні стосунки з однокласниками — це булінг. Ця проблема ніколи не вирішується в односторонньому порядку. Не існує єдиного варіанту зробити що-небудь в цій ситуації, щоб припинити цькування. Учні, які труять, тобто, агресори, часто потребують психологічної допомоги значно більше, ніж той учень, так звана жертва. В таких випадках неминуче потрібне втручання класного керівника й батьків однокласників. Варто пояснити, що труять не тому, що він поганий, а тому що його проблеми багато в чому відгукуються в інших хлопців.

3. Доволі часто дитина з гіперактивністю демонструє свою поведінку для того, щоб мама звернула на нього увагу. І дитина це робить не тому, що мама або тато щось роблять не так. Просто таким чином дитина демонструє таку гостру симптоматику, тому що не знаходять у своєму житті досвіду позитивної комунікації. Можливо, потрібно спробувати впровадити дитини в якусь спільноту, де його приймуть й він зможе отримувати досвід позитивної комунікації.

Якщо підходити до проблеми комплексно, то це напевно допоможе дитині впоратися з труднощами, що виникають під час навчання. Дасть результати досить швидко навіть без медикаментозного лікування. Але, найголовніше, не залишайте таких діток без уваги, вони так потребують її.
Схожі статті