Фактори професійного успіху педагога
Вчитель – це певною мірою покликання життя, адже немає професії відповідальніше, від нього залежить яким буде майбутнє покоління. Тоді, що ж таке «успіх педагога»?
Загалом поняття успіху є відносним, ми не можемо точно сказати який він «успішний педагог».

Можна вважати успіхом матеріальні та соціальні блага: улюблена робота, хороші життєві обставини, фінансовий добробут, цікаве коло спілкування.
А можна стверджувати що це гармонія життя, позитивне ставлення до нього.

Для мене професійний успіх – це симбіоз зовнішнього і внутрішнього.

Для себе я виділила такі складові професійного успіху:
 • успіх в задуманій справі;
 • висока професійна майстерність;
 • результат яким пишаєшся;
 • визнання;
 • суспільна користь.
Очевидно, що справжній учитель володіє високими професійними педагогічними вміннями та навичками, користується інноваційними технологіями навчання та виховання.
Звичайно головну роль відіграють особисті якості вчителя: педагогічна позиція, ставлення до життя, колег, учнів, батьків. Але всі ці якості ми здобуваємо з досвідом.

Факторами що впливають на професійний успіх є:
 1. Велике внутрішнє бажання. Якщо людина чогось хоче, то досягнути її цього вдасться завжди. Все залежить від того наскільки ви хочете.
 2. Впевненість в собі та своїх діях. Щоб ви не робили, робіть це із впевненістю, учні дуже чітко відчувають ваш настрій.
 3. Компетентність – це означає знати і вміти де і як діяти. В цьому допоможе література з саморозвитку.
 4. Вміння застосовувати педагогічні та психологічні прийоми. В наш час особливо, важливою є психолого-педагогічна підтримка учнів.
 5. Вміння користуватись новітніми інформаційними технологіями. Як би складно не було, в моменти коли ваш учень знає про інформаційні технології більше вас. Треба не здаватись, а вчитися.
 6. Володіти мистецтвом самопрезентації. Працюйте над тим, як ви «себе подаєте», заручайтесь підтримкою учнів, слідкуйте за інтонацією та мовою тіла. Учні – це відбиття вас.
 7. Вміння виходити з конфліктних ситуацій. Слухайте та чуйте своїх учнів, конфліктні ситуації це не трагедія.
 8. Емоційна стійкість. Ні за яких умов не показуйте свої негативні сторони, не підвищуйте голос на учнів (знаю складно, але можливо). Вчіться правильно реагувати на емоційні проявами своїх учнів.


Будьте завжди позитивні та усміхнені, любіть свою професію. І нехай зусилля, що ви вкладаєте у себе принесуть вам шалений успіх)
Схожі статті