Ідеї для використання теми новорічних свят на уроці.
Кожен навчальний заклад по-своєму готується до святкування Нового року.
Святкова атмосфера вирує на початку грудня.
Пропоную її використовувати на користь навчальному процесу.
Ось кілька простих способів зробити уроки новорічними, не відволікаючись від навчальної програми.
1. Експерименти зі снігом
Зима - це відмінний привід поговорити з учнями про неї. Наприклад, спробуйте разом з ними розібратися, яка буде потрібна температура, щоб розтопити цукор, а потім зробити з нього льодяник? Поясніть, чому спочатку він тане, а потім застигає. Імбирні пряники і печиво, які з'являються під Новий рік в магазинах, можуть стати відмінним приводом для розмови з дітьми про хімію процесу, дії дріжджів. Так навіть просто про те, що таке дріжджі - тут можна залучити й біологію, і хімію, і фізику, але зробити це так, що учням не буде нудно. Переверніть звичний «Навколишній світ», використовуючи зовнішній світ, а не тільки підручник. Так всім буде набагато цікавіше.
2. «Зимова» література.
У літературі теж є сезонність. Просто треба постаратися вийти трохи за рамки стандартних зимових віршів. Ні, я не кажу, що вони погані, просто можна трохи урізноманітнити урок. Якщо ви згадаєте Гринча, який вкрав Різдво, багато дітей точно будуть слухати уважніше. Виберіть кілька творів різного розміру й обговоріть, чим відрізняються ці вірші, поговоріть ще раз про риму, мовою образів. Почитайте твори сучасних авторів, не обмежуйтеся тільки найвідомішими авторами.
3. Вигадуйте власні казки
Багато популярних новорічні історії застаріли, тому діти не дуже люблять їх перечитувати. Чому б не запропонувати учням написати власні казки? Їх можна об'єднати в справжні книги, доповнити ілюстраціями (можна навіть домовитись з вчителем інформатики, допомогти створити їх)і «опублікувати» разом з дітьми. Потім один клас може читати іншому свої історії.
4. Говоріть про національні традиції
Пам'ятайте про те, що ваші учні дуже різні. Хтось святкує тільки Новий рік, хтось - Різдво і Новий рік, хтось - Хануку. Зимовий період як найкраще підійде, говорити про історію, різні традиції, різному ставленні до свят. Можна поділити дітей на групи та попросити їх створити проекти - історії свята. Запропонуйте дізнатись традиції різних сімей.
5. Зробіть математику веселою.
Перед Новим роком нас всюди оточують цифри - дні, цінники, новорічні знижки. Дорослі обирають подарунки, продукти для новорічного столу. Спробуйте перенести традиційні завдання в реальність. Рахуйте дні до Нового року й канікул у зворотному порядку, складайте суми покупок, відміряйте грами при приготуванні їжі. Вам потрібно тільки трохи фантазії для адаптації завдань, які є в підручнику, але дітям точно буде цікаво їх вирішувати.
6. Використовуйте свято.
Запропонуйте дітям пограти в «Таємного Санту». Це дуже просто: напишіть на папірцях імена всіх дітей в класі, нехай вони витягнуть по одному прізвищу. Їх завданням буде зробити подарунок тому, чиє ім'я вони витягли. І я не кажу, що це повинні бути дорогі подарунки, просто якась приємна дрібничка. Спрощена версія - коли замість подарунка діти пишуть привітальну листівку.

Вам можуть здатися такі поради, банальними, але повірте учні будуть дуже задоволені таким нововведенням на уроках. Адже створювати та мріяти про казку бажають усі.
Схожі статті