Критерії якості підготовки майстер-класу.
Ви підготували майстер-клас, але не впевнені в його якості.
Або ви плануєте його проведення та розгубились у процесі підготовки.
Пропоную вам перелік критеріїв якості майстер-класів, на який можна опиратись під час підготовки. Отже:
  1. Презентативність. Для початку визначте популярність вашої педагогічної ідеї, її інноваційність. Далі продумайте як ви будете подавати матеріал, методику, як представите ідею на практиці. Важливо вже з самого початку продумувати культури викладу матеріалу.
  2. Ексклюзивність. Продумайте, в чому буде виражена індивідуальність вашої ідеї, її повнота та оригінальність.
  3. Прогресивність. Цей пункт про актуальність та науковість вашої педагогічної ідеї. Мисліть за межами стандартної освіти, не забуваючи про тенденції нової української школи. Потрібно не просто методично узагальнити, але й науково обґрунтувати ваш педагогічний досвід.
  4. Мотивованість. Ваше завдання як майстра полягає в тому, щоб долучити кожного учасника до творчої діяльності зі створенням чогось нового під час заняття.
  5. Оптимальність. Продумайте засоби та їх логічне поєднання, якими ви будете користуватися на занятті для їхнього зв’язку з метою та кінцевим результатом.
  6. Ефективність. Важливо адекватно проаналізувати результат запланованого майстер-класу. Та чітко сформулювати відповідь на питання: «Який ефект розвитку буде для кожного учасника?»
  7. Технологічність. Пропишіть для себе чіткий алгоритм майстер-класу.
  8. Артистизм. Не мало важливий компонент вдалого майстер-класу. Погодьтесь, вам же не буде цікаво, коли майстер просто та «сухо» викладатиме матеріал. Тому, не забувайте про харизму, взаємодію з аудиторією.
  9. Загальна культура. Стиль спілкування, ерудованість, культура інтерпретації власного досвіду.
Маю надію, що мої поради допоможуть вам створити супер корисний та цікавий майстер-клас.

Нехай натхнення на створення власних майстер-класів буде вистачати вам з запасом
Схожі статті