Нестандартний урок, досвід інших країн.
Що ви уявляєте під словосполученням «нестандартний урок»?

Я наприклад, уявляю щось зовсім креативне. Наприклад, учні класу на уроці історії ведуть розкопки, або на уроці географії подорожують містом.

Отже, ось декілька ідей для натхнення на створення незвичайних уроків:
  1. Нобелівський урок. Це відома практика у США. Всім учням класу дають однакове домашнє завдання, що винайти. Такі уроки часто навіть показують у фільмах. На створення свого винаходу виділяють певний час (семестр, навчальний рік), а потім кожен учень робить презентацію. Разом обговорюють успішність та актуальність проекту.
  2. Пляжний урок. На Гаваях та Австралії обов’язковим є урок серфінгу. Зрозуміло, що не маючи матеріальної бази (в нашому випадку, моря чи океану) ми не можемо проводити такі уроки, але ніхто не забороняє пофантазувати і вигадати щось схоже.
  3. Танцювальний урок. Ви запитає, а що тут такого? В кожній школі є хореографічний колектив. Але тут головне інше, у Вірменії з 2013 року введено обов’язковим урок народних танців. Погодьтесь, кращого способу зберегти та передавати традиції від покоління до покоління не придумаєш.
  4. Кібербезпека. Це досвід Ізраїлю, такий урок особливо важливий, особливо тепер, коли нажаль більша частина нашого життя протікає в мережі Інтернет. Більш детально про цю тему ви можете прочитати на нашому сайті у статті «Ризики використання медіа-простору для вчинення злочину»
  5. Милування природою. Таке практикують в Японії, суть цього уроку в тому, щоб навчити дітей цінувати естетичну складову всього що нас оточує. Погодьтесь, ми б із радістю відвідували такі уроки.

Маю надію, що наведені приклади надихнуть вас творити дива на ваших роботах.

І як би складно вам не здавалось, вигадувати нові методи та ідеї для уроків, повірте головне почати, а там справа сама піде. Надихайтесь та творіть)
Схожі статті