• Чи повинні шахи стати обов'язковим предметом. За і проти.

Чи повинні шахи стати обов'язковим предметом. За і проти.
Уявімо, що мова іде про доцільності запровадження в школах такого уроку як шахи.
В якихось навчальних закладах шахи ведуться як гурткова робота, який відвідувати школярі можуть за бажанням.
А в деяких навчальних закладах про шахи немає й мови.

Шахи — це гра, яка поєднує в собі спорт, науку, мистецтво.

Якщо говорити про шахи як про гру, в якій багато красивих комбінацій, люди, які в них розбираються, можуть отримувати задоволення від перегляду гри, то це мистецтво, абсолютно точно.
Якщо ж говорити про те, що влаштовуються змагання з шахів та присуджуються різні спортивні розряди та звання, то, звичайно ж, шахи — це спорт.

До того ж цей спорт є досить таки популярний у світі.

Науковість полягає в тому, що партії піддаються аналізу з боку любителів шахів, професіоналів, з боку шахових програм, проводиться вивчення дебюту, середини гри й ендшпіль.
Виходить, що шахи можуть привнести в школу й мистецтво, й науку, й спорт одночасно, причому поєднуючи все це в прекрасній формі діяльності — грі!


Всім давно вже відомо, що шахи чудово розвивають пам'ять, логіку, уяву, фантазію, змушують працювати обидві півкулі мозку одночасно. На мій погляд, використовувати такий інструмент можна й необхідно, оскільки саме так шахи можуть урізноманітнити освіту.

Здавалося б, відповідь можна знайти на поверхні: шахах в школі потрібні! Але з якими проблемами можна зіткнутися при введенні шахів в школі:
  1. Матеріальна складова. Як би це дико не звучало, далеко не всі школи можуть знайти кошти на інвентар.
  2. Педагогічна проблема. Щоб вчити дітей грати в шахи, всіляко їх розвивати, потрібно знайти людини, яка буде захоплена шахами.
  3. Обов'язковість. Не можна ні в якому разі змушувати дітей грати в шахи. Заняття повинні проходити у спокійних умовах, за бажанням. Зазвичай, спрацьовує ланцюгова реакція, а потім через якийсь час вже майже весь клас цікавиться цією грою.
  4. Альтернативність. У разі альтернативи дитина може вибрати інший напрямок діяльності — наприклад, робототехніку чи кулінарію.
Отже, виходячи з вищесказаного шахи в школі, безумовно, потрібні.

Головне щоб вони правильно функціонували, варто докласти зусиль у підготовчу роботу й можливо тоді саме у вашій школі буде виховуватись майбутній чемпіон світу.
Схожі статті