Три правила авторитетного вчителя
Правило 1 «Люби»
Діти намагаються догодити викладачам, тому що вони важливі для них. У відповідь, школярі теж очікують бачити любов. Уникайте фраз, на зразок: «Якби не випускний, я б відмовився від вас» або «Мені абсолютно байдуже, як ви складете іспит, це ваші проблеми». Чути такі речі від вчителя дуже прикро.
Діти теж мають власні почуття та переживання. Ніколи не обзивайте своїх учнів після однієї невірної відповіді на запитання. Або коли учень запізнився на урок, не починайте через це його ображати або гірше цькувати. Насправді ж нічого поганого не трапилось.

Правило 2 «Будь стильним»
Чи повинен вчитель круто виглядати, щоб завоювати авторитет. Швидше це риторичне запитання. Але спробуємо знайти відповідь. Я вважаю, що достатньо, щоб вчитель був охайним. Погодьтесь, бувають же люди, які викликають або викликали відразу одним зовнішнім виглядом, вони недоглянуті або одягнені в щось брудне та пом'яте. Адже, не важлива модна, дорога чи суперстильна річ, головне — щоб учитель виглядав адекватно та відповідно до свого віку.
Уявіть на хвилинку, щоб вчитель, якому близько 45 років, одягнувся як підліток!? Учні скажуть, що він божевільний, а головне будуть вічно насміхатися. Звичайно, є молоді викладачі — до 30 років. Вони ще не виглядатимуть смішно та можуть одягнути щось прикольне, що могли б надіти самі підлітки. Але дорослий вчитель не стане так одягатися, вважаючи це незвичним.

Правило 3 «Дружи»
Вчитель обов‘язково повинен знати межу між дружністю та панібратством. Сліпо дослухаючись до своїх симпатій, вчителя втрачають авторитет. Коли вчитель почав добре до тебе ставитися й вирішив один раз трохи завищити бал, скажи йому «дякую». Але є такі школярі, які починають цим користуватися, думаючи, що тепер завжди повинні отримувати підвищення. Адже деякі учні йдуть та починають вимагати у вчителя оцінку. Деякі настільки нахабніють, що говорять так, наче вчитель зобов'язаний поставити високий бал, навіть якщо ця оцінка незаслужена. Саме такі учні стають каталізаторами майбутніх проблем вчителя з іншими учнями в класі та й роботою в школі в цілому.
Вчитель, безумовно, повинен вміти вислухати, десь підказувати та підтримувати учня, але не варто переносити ці відносини на навчання. Там він все ще має залишатися дорослим наставником для учня.
Схожі статті