Вчитель має право.
Останнім часом суспільство досить гостро реагує на «історії» що пов’язані з вчителями.

Хтось реагує на фото вчителя у соціальних мережах, комусь не подобається манера спілкування вчителів, когось критикують за методи, що вчитель використовує в педагогічному процесі. Насправді, варіантів можна ще багато перелічити.

Невже, всі думають, що день вчителя виглядає так?!
Прокинувся, пішов на роботу, провів уроки, заповнив журнал, перевірив зошити, взяв роботу додому, прийшов додому, зробив свої домашні справи та ліг спати.
Серйозно?! (вибачте, популярне слово, здається воно досить влучно передає емоції:)
А як же зустрічі із друзями?! Похід в кіно на побачення?! Чи навіть, відвідування пабу або рок-концерту?!

Я ж хочу, довести, що вчитель теж «жива людина» і має право на власне життя.

Отже, вчитель має право:
  1. Носити джинси, світшоти, угі, худі та ін.. Так, вчитель може все це одягати, і якщо йому таке пасує, чому б ні?! Єдине питання в тому, якщо у вашому навчальному закладі є шкільна форма, тоді варто дотримуватись ділового стилю.
  2. Мати довге волосся, пофарбоване у різні кольори, носити неординарну зачіску, ходити із розпущеним волоссям, навіть дреди та борода не заборонені. Головне щоб виглядало все це охайно, відповідало вашому віку, було чистим та вимитим і ваша зачіска ніколи не викличе обурення в оточення.
  3. Мати на тілі пірсинг й татуювання, навіть у поєднанні. Головне, думаю, не варто агітувати своїх учнів це робити, а собі, будь ласка. За бажанням його можна приховати під одягом.
  4. Дбати про свій фізичний та психологічний стан. Можете навіть розповідати своїм учням, про свій досвід занять спортом, це буде корисним для них.
  5. Розповідати учням анекдоти, мати власний погляд та думку на ситуацію, відверто та щиро спілкуватися з батьками. Навички комунікації ніхто не скасовував, а гарні стосунки з учнями та батьками тільки на користь. І нічого страшного в анекдотах не бачу, тим паче якщо він буде влучно та вчасно розказаний.
  6. Не знати відповіді на якесь запитання або мати слабкості, недоліки. В таких випадках просто важливо, аргументовано пояснити учневі, що ти не знаєш відповіді і якщо йому дійсно цікаво, то ви можете знайти відповідь та наступного разу обговорити її. Людина не може бути ідеальною, зате ви знаєтесь на чомусь краще і те що вам потрібен час на пошук відповіді, зовсім не соромно.
  7. Мати право на помилку. Це стосується орфографічних або стилістичних помилок, головне вміти правильно це визнавати. Всі помиляються і вчителі також.
  8. Мати сторінку в соціальних мережах. Це ваше особисте життя і ви маєте право у вільний від роботи час, займатися тим чим бажаєте. Просто не публікуйте фото, що компрометує або статей які потім можна використати проти вас. Хоча як на мене фото у купальнику (якщо воно дійсно естетичне) не є табу.
Все вище мною сказане, лише для того аби ви вчителі пам’ятали, що ви перш за все людина. Людина, що має почуття, бажання, хобі, друзів та сповнене емоцій життя.
  
Нехай ваша зачіска, зовнішній вигляд, манери спілкування викликають лише гордість в ваших учнів та батьків. І фраза «Це мій вчитель!» звучала лише з захопленою інтонацією
Схожі статті