Як допомогти підліткам в школі
Учні середньої школи дуже намагаються довести свою незалежність, але їм все одно потрібен «доросла людина», хоча б як приклад для наслідування.
Дорослі повинні допомагати їм шукати себе і робити правильний вибір.

Ось декілька порад:
1. Створюйте групи за інтересами.
Соціальні зв'язки - найважливіший компонент для розвитку поваги й впевненості в собі. Можна створити групи, які дозволять об'єднати інтереси дітей, наприклад, гурток наукової фантастики або любителів якоїсь гри чи фільму. Нехай це буде для них додатковою можливістю взаємодіяти один з одним.
2. Допомагайте учням визначитися з цінностями.
Робіть це так, аби не нав'язувати свої, а допомогти дитині сформулювати її власні. Чим більше діти говорять про те, що вони цінують, тим більш правильний вибір вони роблять. Якщо школяр зосередиться на цінностях, він зможе краще себе контролювати. А самоконтроль - дуже важлива навичка.
3. Навчайте емпатії
Рівень стресу у школярів майже такий же, як і у дорослих. Вчіть дітей керувати емоціями, а також відчувати чужі. Це зробити допоможе одна вправа, нехай підліток спробує уявити, як почувається людина, стосовно якої він вчинив погано. Коли люди обговорюють мотиви й наслідки своїх вчинків один з одним, вони починають краще розуміти, як їх дії впливають на інших. Завжди краще враховувати емоції підлітків. Емоційний відгук у них викликають перш за все не громадські правила або їх порушення, а те, як вчинки позначаться на оточенні. Такий підхід допоможе в майбутньому стати більш урівноваженими.
4. Дайте можливість встановлювати правила
Коли кордону встановлює вчитель, у підлітка часто виникає бажання протесту. Але якщо в класі будуть діяти правила, які розроблені школярами, вони будуть розуміти їх необхідність. Так ви допоможете їм зрозуміти, в чому сенс подібних обмежень в принципі.
Для підлітків корисна відповідальність, яка дозволяє виявити творчий початок. Дозвольте їм внести свій внесок в роботу колективу.
5. Цікавтеся планами на життя
Дізнайтеся, ким хочуть бути ваші учні та запросіть спікерів, які зможуть розповісти про ту чи іншу професію. Дайте їм зрозуміти, що ви доступні для додаткових занять й допомоги їм. Користуйтеся інтернетом і соціальними мережами - це дозволить ще більше зблизитися з учнями.

Вчителю важливо пам'ятати, що діти чують його, навіть якщо це непомітно.
В майбутньому ви обов’язково побачите, як те, чому ви їх навчили, приносить свої плоди.

Ви побачите, якими людьми вони стали, і зрозумієте, що всі зусилля були того варті.
Схожі статті