Як зробити легким життя новачка в школі (частина 1)
Всі ми колись були новачками, в школі, або у секції чи гуртку і напевне, чудово пам'ятайте момент знайомства: вчитель просить вас встати, говорить «У нас новенький», представляє вас - і на цьому все.
А далі розгубленість й перші спроби зрозуміти, куди в цій школі, дитячому центрі, танцкласі йти і як в ній взагалі жити.
Пропоную декілька варіантів, як зробити так, щоб новачкам (і їх батькам) було простіше.
1. Проведіть екскурсію для дітей та батьків
Зазвичай запрошують батьків з дитиною за два тижні до того, як він прийде до навчального закладу вже навчатись.
Це зовсім не складно, як здається на перший погляд.
Запросити можна зателефонувавши або ж вислати запрошення в електронному вигляді.
Батьки, наприклад, можуть відразу написати у відповідь, що саме їх цікавить і / хвилює.

Екскурсія як правило, починається з невеликої презентації - її також можна відправити в електронному вигляді.
Головна умова, не роб ити її нудною. Розкажіть про можливості школи, відразу зорієнтуйте батьків.
Коли вони приходять на екскурсію, їм важливо познайомитися з різними людьми, які працюють в школі, а не тільки з учителями: з завучем, медсестрою.
Зазвичай загальна екскурсія може тривати приблизно хвилин 20, потім залишається час, де ви можете відповісти на запитання.
Можна розділити батьків на групи менші й розійтися по школі. Це відмінний спосіб, щоб показати школу з кращого боку і налагодити контакт з новими батьками та дітьми.
2. Тека для батьків
Мамам і татам нових учнів можна підготувати тека з різними інформаційними матеріалами.
Ці теки оформляйте на свій смак. У таку теку можна покласти все, що, як вам здається, стане в пригоді батькам в майбутньому при спілкуванні зі школою.
Вкладіть щорічний шкільний довідник, шкільний інформаційний бюлетень, лист про забезпечення безпеки.
Можна додати меню шкільної їдальні та рекомендації з організації харчування, брошура про медичне обслуговування в школі, контактну інформацію.
3. Зустрічі з новими учнями
В кінці першого тижня в школі, проведіть з всім новеньким спеціальну зустріч. На неї відведіть хвилин 40.
Ще один прекрасний варіант, щоб познайомитися. На початку всі хлопці коротко розповідають про себе, а ви також можете ставити запитання, наприклад, чому дитина змінила школу.
Це дуже корисна інформація, щоб більше зрозуміти щось про своїх нових учнів. Наприклад, ми просто поміняли квартиру. Або мої батьки роз'їхалися. Або ми переїхали з одного міста в інший, бо батьки змінюють роботу. Відповіді на ці запитання дозволяють багато дізнатися.
4. Дженга для новачків
Дженга це така гра для учнів - це абсолютне бінго. Як тільки діти бачать її, - це відразу багато що змінює, вони всі хочуть пограти.
Можна вдосконалити гру й присвоювати кожному брусочку номер, який відповідатиме номеру запитання на картці. Успішно витягнувши брусок, діти заодно відповідають на запитання про себе і про школу. Ще один Суперспосіб всім поспілкуватися, дізнатися один про одного більше і просто добре провести час.
Дітям так подобається гра, що потім вони постійно просять в неї пограти.
5. Лист для батьків
Коли перший день в школі підходить для нових учнів до завершення, можна попросити дитину цей лист передати його батькам.
У листі, розкажіть про те, як дитина провела перший день в школі, а ще опишіть всі способи комунікації з вами.
Такий лист здається дрібничкою, але воно буде дуже символічним та приємним сюрпризом для батьків.
Це дасть змогу нагадати, що їхні діти були під наглядом, що на них звернули увагу і що класний керівник допоможе їм добре адаптуватися у школі.
Схожі статті