Як зробити простішим життя новачка в школі (частина 2)
В продовження нашої теми, новачків. Ось ще декілька варіантів допомоги:
1. Гарна ідеє буде створення «Книги класу»
(іншими словами — шкільний або класний альбом).
Найголовніше, що це не так складно, як здається на перший погляд. Підберіть фотографії учнів і пару слів про кожного учня з класу: можна додати інформацію про предмет який він любить, чим захоплюється, які має досягнення.
Такий альбом можна продублювати і в інтернеті на будь-якому безкоштовному ресурсі для створення сайтів, або створити альбом у групі в соціальній мережі.
2. Запропонуйте написати «Лист новачку».
Теж дуже проста і дієва справа, в яку легко втягується весь клас. Учні усього класу пишуть новачку листи, в яких трохи розповідають про себе.
3. Приєднати до новачка ученя-наставника.
Ця практика дуже поширена у школах США. Новий учень отримує супроводжуючого з числа «інших однокласників», а той знайомить його з звичаями школи, розповідає про те, як і що влаштовано, про вчителів, інших учнях і про те, що в їдальні саме їстівне).
4. Подарунок новачку.
Не найпопулярніша форма, але, за аналогією з текою для батьків, можна зробити щось подібне і для нового учня. Туди можна покласти і якісь приємні дрібнички, стікери, наклейки, власноруч зроблені подаруночки. Та навіть просто покласти приємну дрібницю на парту новачкові — це вже працює!

Будьте позитивні, адже ви колись теж були новачками.
Коли ви розповідаєте про правила школи і класу, не починайте з негативних реплік такого формату як: «У нас не можна», «заборонено» і такі подібні фрази на ці.
Почніть спілкування не з перерахування того, що не можна приносити в клас і що знаходиться під забороною, а з того, що можна та дозволено.

Наприклад, можна приносити воду. Можна їсти в класі на перервах і так далі.
Одразу налаштовувати себе та учнів на те, що все пройде легко та на позитиві).
Схожі статті