Який він сучасний педагог?! (власні спостереження)
Час плине, змінюється система освіти, змінюються цінності в ній. Змінилися учні та вихованці, їх інтереси стали іншими. Відбулося переосмислення усієї освітньої програми, тому і тобі треба теж змінитись. В педагогічному університеті або коледжі тебе вчили бути носієм інформації для учня. А тепер ти вчитель і сам стикаєшся із тим, що насправді ти далеко не носій інформації. Зараз у дитини є доступ до всього, що тільки забажаєш, через мережу Інтернет. І саме в цей момент ти починаєш розуміти: «треба щось змінювати!». Але як? З чого почати? Яким тобі треба стати аби гідно нести звання педагог?

Я сама пройшла, цей шлях, шлях змін. Доведеться певний період часу, виховувати в собі нові звички, нові моделі поведінки, а це, повірте, не легко. І тут результат залежатиме тільки від твого - «хочу».

Отже, перше.
Свою справу треба робити так, щоб діти надихались твоєю роботою. Не викладай «сухо матеріал», так він нікому не цікавий.

Друге. Творчо стався до підготовки свого уроку. Я надихаюсь, відео-уроками, майстер-класами, для цього не потрібно багато грошей, все можна знайти у вільному доступі. Великий плюс до всього, це саморозвиток. Але не «злизуй» чиїсь ідеї, а вигадуй сам, твори!

Третє. Прислухайся до своїх учнів. Вони завжди підкажуть, що їм цікаво. Таким чином ти покажеш, що тобі цікаво їх навчати, тобі цікава їх думка, повір вони будуть дуже вдячні.

Четверте. Будь справжнім вчителем. Не любиш дітей, напевне, тоді краще змінювати професію. Кожен твій учень особливий і прагне твоєї уваги. Не буває поганих дітей, найчастіше їх зробили такими певні обставини.

 П‘яте. Не бійся нічого нового. Пропонуй свої ідеї, озвучуй свої корисні методи, тебе - підтримають. У педагогічному колективі, важко бути молодим вчителем. В тебе інші погляди, інші думки. Старшому поколінню педагогів здається, що ти не такий. Тебе не так навчили, не того вчили. Хоча, насправді, ти просто інакше бачиш систему освіти, тобі не близькі радянські методи, тому іноді виникають не порозуміння. В таких ситуаціях, не раджу нікому нічого доводити, просто якісно роби свою справу.

Так, дійсно, в наш час, треба «триматись на хвилі». Бути сучасним вчителем, іноді складно, але ми є та сучасність. Просто дослухайся до своєї душі, в тебе обов‘язково все вийде)"
Схожі статті