Головні стереотипи про сучасних підлітків
19.12.2018 Корисне
Всім відомо, що сучасні діти не можуть жити без смартфонів, не цікавляться сексом або еротикою і не мають бажання вступати до вищих навчальних закладів. Які ж вони, ці сучасні підлітки школярі, труднощі починаються вже з самого визначення. Більшість фахівців звертаються до теорії поколінь Вільяма Штрауса і Нілу Хова. Ці вчені запевняють, що кожні 20-25 років народжується нове покоління, у якого є свої відмінні риси.

Єдина відмінність, що їх теорія будується в основному на американському суспільстві. Наприклад, соціологи класифікують народжених в період з 1982-2004 роки до попереднього покоління, мілленіалів, бо в цей період в США стався пік народжуваності. В Україні мілленіалами частіше називають тих, хто народився у 1989-2000 роках. Не варто забувати, що будь-який поділ вельми умовна річ.
Також часто плутають вікові проблеми з віковими особливостями. Спробуємо все-таки виділити кілька основних моментів, які характеризують сучасних підлітків.

«Вони не уявляють свого життя без гаджетів та телефонів». Дійсно, сьогодні ви навряд чи зустрінете підлітка без смартфона. Якщо ми говоримо про дітей, які народилися після 2000 року, то і життя без інтернету вони не пам'ятають. Соціологи й журналісти часто називають це головною відмінною рисою покоління, тому що вона впливає практично на всі сфери життя: навчання, роботу, особисті стосунки. Тим не менш, це не завжди говорить про те, що сучасні підлітки краще розбираються в техніці, ніж, наприклад, попереднє покоління

«Вони не пам'ятають й не знають свободу в інтернеті». Мілленіалам в цьому питанні більше пощастило: ні батьки, ні вчителі, ні держава не приділяли стільки уваги питанням безпеки в інтернеті, коли вони були підлітками. З одного боку, сьогодні дорослі намагаються захистити дітей від кібербулінгу й обговорюють необхідність введення такого предмету, на якому дітей навчатимуть перевіряти джерела інформації. З іншого - підліткам все важче приховати своє приватне життя як онлайн, так і офлайн.

«Їм нецікавий секс та еротика». Закордонні дослідники говорять, що нинішні 18-річні поводяться більше, як їх 15-річні попередники. Причому стосується це й інших «дорослих» розваг - алкоголю, вечірок, водіння машини. Деякі фахівці вважають, що одним з важливих чинників став знову ж таки інтернет. Підліткам не потрібно бачитися з друзями, щоб спілкуватися - для цього є соціальні мережі.

«Підлітки не хочуть вступати до вищих навчальних закладів». Вища освіта втрачає свою престижність й актуальність. Підлітки все більше замислюються про освіту онлайн, курсах, практиках та інших опціях сьогодення. По-перше, щоб освоїти деякі професії, необов'язково витрачати кілька років і велику суму грошей. По-друге, головна претензія багатьох студентів до вишів - відсутність практики й життєвого досвіду у викладачів. Навіщо п'ять років витрачати на вищу освіту, щоб потім прийти на роботу і почути «а тепер забудьте все, чому вас вчили». По-третє, університет перестав бути головним місцем для нових знайомств, часто з майбутніми колегами. Сьогодні налагоджувати мережу контактів можна на курсах, семінарах. Або знову ж таки в інтернеті. Звичайно, ці аргументи не працюють, якщо підліток вибрав спеціальність лікаря або класичного музиканта.

«Вони довіряють блогерам більше, ніж ЗМІ». Майже кожен підліток підписаний в інстаграмі чи на YouTube на десятки блогерів. Згідно з дослідженням Google, 27% населення віком 13-24 років проводять онлайн більш ніж п’ять годин в день, а 25% з них перевіряють нові повідомлення кожні півгодини. Зважаючи на цей факт, цікаво, що підлітки не відчувають, що зобов'язані відразу відповідати на отримані повідомлення. Підлітки частіше дослухаються саме до відеоблогерів, тому що сприймають краще візуальний контент.
Схожі статті