• Хогвартс таки існує, англійська школа-пансіон, якій понад 500 років.

Хогвартс таки існує, англійська школа-пансіон, якій понад 500 років.
07.02.2019 Корисне
Якщо ви так й не дочекались листа з Хогвартса, то завжди залишається можливість вступити в одну з англійських шкіл-пансіонів: в них теж є будинки-факультети (як Ґрифіндор), система балів й можливість вступити в кращі університети Великобританії.

Школа Gresham's знаходиться в тихому місті Холт в графстві Норфолк, в шести кілометрах від узбережжя. Заснована у 1555 році сером Джоном Грешем, англійським придворним.

Перші заняття почалися в 1562 році, тоді школа була розрахована на 40 учнів (всі хлопчики) і називалася «Безкоштовна середня школа сера Джона Грешама, лицаря, громадянина і радника муніципалітету Лондона».
Понад 350 років школа розташовувалася в особняку. Будівля пережила пожежу.
Сьогодні в старій школі проходять заняття підготовчих груп (Pre-prep school).
Вважається, що Gresham's school стала однією з перших у Великобританії, в якій скасували будь-які тілесні покарання для учнів.

У 1971 в Gresham's school вперше з'явився клас, де навчалися дівчатка. Сьогодні три з семи будинків (як факультети в Хогвортсі) вважаються жіночими. Один з них має ім'я «Единбург» - на честь принца Філіп, герцога Единбурзького, чоловіка королеви Великобританії Єлизавети II й одного з опікунів Gresham's school.

Зазвичай шкільний день починається о 8.25 і закінчується о 17.15. Після вечірнього чаювання в школі залишаються тільки ті хто проживає у пансіонаті (близько чверті всіх учнів) або ті, хто відвідує додаткові заняття.

Весь вільний час школярі проводять в основному в будинку, до якого належать. Система будинків - традиційна для англійських шкіл-пансіонів. У кожного є своя назва, символіка й традиції. Учні беруть участь в шкільних змаганнях та заробляють бали (як Ґрифіндор проти Слизерину) на рахунок свого будинку. Щотижня проходять загальні збори, на яких члени будинку святкують досягнення, обговорюють важливі теми або запрошують виступити цікавих людей.

Діти різного віку обов'язково живуть разом, щоб класи більше спілкувалися між собою, а старші допомагали молодшим.
Але чим старший учень, тим більше у нього особистого простору.
В 9-10 класах діти живуть по двоє, а у більшості учнів Sixth form є своя кімната.
Кожен учень теж оформляє своє спальне місце так, як йому подобається - вішає плакати й фотографії, обставляє речами, привезеними з дому, й нагородами.

Діти з 7 до 13 років відвідують підготовчу школу (Prep).
Вони вивчають традиційні академічні предмети: англійська мова, математику, природничі науки (з сьомого року це три окремих предмети - біологія, хімія і фізика), географію, історію, релігієзнавство, сучасні іноземні мови (французька, іспанська або латинь) та ІКТ. Середній розмір класу - 14 осіб.

Навчальний план доповнюється заняттями з мистецтва, технології дизайну, акторській майстерності й музиці.
А щотижня проходять різні заходи, в яких можна взяти участь, якщо хочеться - спортивні ігри, вікторини, дебати.
В школі є арт-клас - світле просторе приміщення, заповнене найрізноманітнішими малюнками, скульптурами та іншими виробами.

На уроках дизайну вивчають різні образотворчі техніки - наприклад, малюють автопортрети, поєднуючи фотографію і рентгенівський знімок.
На дев'ятому році навчання програма включає весь набір природних і гуманітарних наук, творчі предмети й до трьох мов. У 10 і 11 класах - до десяти предметів IGCSE (International General Certificate of Secondary Education - міжнародна кваліфікація для студентів старших класів). Починаючи з 9 класу учні працюють над власним дослідницьким проектом. У школі багато різних академічних товариств, багато яких з них очолюють самі студенти.

Протягом останніх двох років навчання в англійській школі називаються Sixth form. В Gresham's учні можуть вибрати або програму Міжнародного бакалаврату IB, або традиційну британську A Level.
99% випускників Gresham's вступають до вищих навчальних закладів.
Хоча в школі не вважають, що успішний вступ - обов'язковий в університет.

Більшість студентів дійсно йдуть на бакалаврат, але щороку кілька людей вибирають художні коледжі, консерваторії та інші заклади середньої професійної освіти.
Зробити вибір учням допомагають викладачі та тьютери на особистих консультаціях.

В Gresham's проводять дні відкритих дверей і приймають гостей у звичайні навчальні дні: дитина може провести в школі пробний навчальний день, а батьки можуть бути присутнім на уроках, поговорити з керівниками, тьютерами та вчителями
Схожі статті