• Розвиток освітньої сфери в 2019 році: основні пріоритети міністерства

Розвиток освітньої сфери в 2019 році: основні пріоритети міністерства
15.01.2019 Корисне
Цей рік має бути періодом процвітання і прогресу різних сторін освітньої сфери.
Для цього на 2019 рік МОН окреслило головні позиції. Цю інформацію під час заключної конференції в Києві сповістила Лілія Гриневич.

Вона відмітила, що всі вказані напрямки розвитку освіти рівнозначні між собою.
Перші п’ять пунктів стосуються школи, про них і поговоримо.
1. Розвиток реформи Нової української школи, адже в наступному навчальному році близько півмільйона первачків розпочнуть здобувати знання у реформованій школі. Тут на них чекатимуть педагоги, які пройшли перекваліфікацію, модернізовані програми і реконструйований освітній простій. Для цього держава передбачила в бюджеті 1 мільярд гривень на умовах спільного фінансування з органами місцевої влади. Буде працювати Координаційна рада, яка повинна взяти під контроль використання коштів і внесення змін в освітніх закладах, а також будуть створені спеціальні дистанційні інтернет-курси для підтримки вчителів.
2. Захист гідності всіх учасників навчального процесу: доступні вбиральні, антибулінгові заходи та інклюзивне навчання, адже без цього якісне навчання неможливе. В 2019 міністерство працюватиме над розробкою програм протидії булінгу, покращуватиме систему інклюзивної освіти. Також передбачені кошти на переоблаштування вбиралень на вулицях. Вони повинні бути теплими та більш приватними, за рахунок установки перегородок та дверей.
3. Навчання, розвиток та фаховий ріст вчителів: сертифікація та принцип «гроші за вчителем». Добровільна сертифікація стартує в цьому році для вчителів початкових класів. Зареєструвати в програмі можна з 15 січня до 1лютого, але слід поспішити, так як кількість місць обмежена.
4. Старт роботи освітнього омбудсмена та його команди з 15 чоловік. Дана служба спрямована для захисту всіх учасників освітнього процесу.
5. Інтернет зв'язок та комп’ютери в сільських школах. З цього року у тестовому режимі починає свою роботу Національна освітня платформа. Вона буде містити електронні підручники і різноманітні матеріали для уроків, інтерактивні лабораторні досліди, а також форуми для обміну думок вчителів між собою. Для цього в бюджеті передбачені кошти для закупівлі комп’ютерів і проведення Інтернету в школах, які його ще не мають.

Схожі статті