Освітні програми "Росток" та "Інтелект"
12.09.2018 Корисне
Сьогодні говоримо про освітні програми «Росток» та «Інтелект України». Порівняємо та розглянемо плюси і мінуси. 
Обидві програми дозволені та затверджені МОН України до використання їх в закладах загальної середньої освіти. 

Кожна гімназія або школа згідно Закону України «Про освіту», мають право на добровільний вибір програм та технологій навчання, які відповідають Державним  освітнім стандартам. 
Зміст обох освітніх програм «Росток» та «Інтелект», де методи та технології навчання сьогодні цілком співпадають із метою НУШ. Тому на них варто звернути свою увагу.

Технологія навчання «Росток» полягає у формуванні ключових компетентностей:

 • вільне володіння державною мовою, передбачає вміння висловлювати свої думки усно або письмово, прививає любов до відчуття краси та милозвучності рідної мови;
 • математичної компетентності, усвідомлення ролі математичних вмінь та знань у суспільному житті людини;
 • у галузі природничих наук, мається на увазі формування допитливості, формування прагнення генерувати нові ідеї;
 • екологічна - усвідомлення основ використання екологічних ресурсів;
 • інформаційно-комунікативна;
 • спонукає до навчання впродовж життя;
 • громадcькі та соціальні, із закладеними ідеями демократії, справедливості, рівності прав людини;
 • культурна, що передбачає залучення до різних напрямків мистецтва та творчого самовираження;
 • фінансова грамотність, що передбачає вміння брати відповідальність за власні рішення.

Навчання за технологією «Росток» не передбачає ніяких додаткових грошових внесків від батьків та немає додаткових вимог. Суттєвих мінусів не виділиш, але і яскравих переваг теж не знайдеш.

Освітня програма «Інтелект України». 


Суть проекту полягає не в насиченому поглиблені знаннями, часто навіть такими, що не використовуються в дорослому житті. Основні компетентності:
 • - здобуття дитиною необхідних навичок роботи з інформацією, 
 • - вмінням аналізувати та творчо мислити
 • - розвиває пізнавальні процеси увагу, пам‘ять, мислення, уяву
 • - вчить адекватній самооцінці та самоконтролю
 • - розвиває цілеспрямовану, працелюбну та організовану особистість

Однією з особливостей програми є обов’язкове використання телевізору(екрану) на уроці, норми розміщення у класній кімнаті, розмір діагоналі, частота використання, регламентуються санітарними нормами. Також ця освітня програма передбачає додаткові грошові внески від батьків, що використовуються на друковані зошити підручники, щомісячно та встановлення екрану. Це можна вважати мінусом, але воно варто того.

Оскільки в силу змін та розвитку нашої країни у 2018 - 2019 навчальному році, навчальні заклади загальної середньої освіти перейшли на нову концепцією, програму та навчально-методичне забезпечення Нової української школи. Ці освітні програми хоч і створені та апробовані значно раніше та відповідають сучасним концепціям навчання, але, з власного досвіду скажу,  а також почитавши відгуки батьків, що є у вільному доступі: програма «Інтелект України» демонструє чудові результати в учнів, а в дечому навіть перевищують очікування. Працювати із учнями експерементальних класів набагато легше, вони одразу демонструють бажанння отримувати нові знання та зацікавленість процесом.

Стосовно програми «Росток», особливої різниці між принципами НУШ я не помітила. Точно можна стверджувати що обидві освітні
програми відрізняють від стандартної, та мають кращі результати. 

Тож за якою програмою навчатиметься ваша дитина обирати вам. Головним у цьому питанні є можливості та здібності майбутнього учня. Не ставте спершу великих вимог і результат вас вразить.
Схожі статті