Що повинна знати дитина ідучи до першого класу
31.05.2018 Корисне

Раніше до школи діти йшли зі стандартним багажем знань, які вони отримали у садку. Але зараз їм потрібно відповідати новим стандартам. В залежності від рівня школи вимагають різні знання. Часто батьки не можуть вирішити: віддавати дитину до школи в 6 чи в 7 років? Люди різні, а тому можна прийняти обидва варіанти. Але за статистикою, шестирічним дітлахам початок навчання у школі дається складніше. Найбільші труднощі зазвичай мають діти, які не хочуть вчитися новому та мають інтелектуальну пасивність. Тому до школи треба готуватися заздалегідь, щоб дитина мала час на освоєння основних понять. Батьки повинні підштовхувати її до нових знань, займатися з нею та вчити думати своєю головую. Але тут головне не переборщити, щоб дитина сильно не втомлювалась. Для цього можна розбавити завдання іграми або активною розминкою. Тому, якщо ви знаходитесь в магазині, парку або вдома, намагайтесь привчити дитину пізнавати світ. Вона повинна не втрачати свого часу, та постійно розвиватись.

Особисті знання

Дитина повинна називати своє ім’я, по-батькові та прізвище. Вона повинна також знати як звуть її батьків та рідних, а також де вони працюють. Називати свою адресу та місто. Це невеличкий тест на те, як дитина орієнтується в соціумі та розуміє взаємовідносини в суспільстві. Також треба знати свята та їх традиції, дні народження близьких.

Знання основних понять

До цих понять можна віднести знання кольорів, пір року та видів транспорту. Це не означає, що дитина досконально повинна знати всі види машин, але тролейбус від авто вона відрізнити повинна. Вона повинна вміти узагальнювати деякі предмети (овочі, одяг та інші). Також необхідно вивчити назви частин тіла та деякі функції. Можна тренувати дитину в освоєнні понять, граючи з нею в «4-го зайвого». Це допоможе їй орієнтуватися в предметах та зрозуміти, що до чого відноситься.

Володіння мовою

Дитина повинна говорити. Так, з помилками, але знати як треба. Вона повинна вміти вибрати наголос у слові, утворювати нові слова. Складати речення з слів, які їй задають. Розрізняти звуки та вміння порахувати їх кількість. Не зайвим буде вміння розказати невеликий віршик та знати декілька казок.

Одна з найголовніших порад для батьків: дитина повинна розвиватись. Досить часто, батьки не можуть приділити достатньо уваги своєму чаду. Крім роботи є ще й побутові справи, а в дитини багато вільного часу. Тому проводьте з нею деякий час, не забувайте про тілесний контакт. Розмовляйте з нею та проявіть зацікавленість у її справах. В майбутньому це дасть гарні плоди, ваша дитина буде успішною та вдячною вам.

В наш час, коли технології розвинені та у всіх є телефон, ноутбук чи планшет, тяжко привчити дитину до дисципліни. Але це треба робити, давати їй книжки, водити на різні гуртки. Тільки батьки можуть штовхати дитину до якихось дій, вона буде поглинати все, що їй дають. Футбол чи планшет, телефон чи книжку. Не забувайте й про те, що дитину з дитинства потрібно привчати до правильного харчування. Адже організм і всі його системи будуть формуватися на основі того, що вона вживає. Краще поїсти здорової їжі, ніж придбати дорогі кросівки чи телефон. Все це наживне, а здоров’я не купиш ні за які гроші.

Обов’язково формуйте у дітей навички до праці. Навчить її любити себе, поважати оточуючих. Всі ці звички вони беруть від батьків. Завжди потрібно тримати марку, та бути гарним прикладом для підростаючого покоління. Що стосується школи, то формуйте позитивне ставлення до навчання. Проявляйте інтерес до її справ, та намагайтесь привити дитині інтерес до шкільних свят. Таким чином, вона полюбить школу і буде хотіти прийти туди знову. Ні в якому разі не треба робити зі школи «тюремного місця». Всі через це проходять. Школа робить з нас людей, дає базу. Тому підходьте до вибору навчального закладу з особливою увагою. Проаналізуйте які плюси ваша дитина візьме від тієї чи іншої школи. Виберіть оптимальний варіант, та допоможіть їй адаптуватися. І не забувайте – любіть свою дитину та приймайте її такою, якою вона є.

Схожі статті