• Ви почули постріли або вибух, поради що робити та як діяти.

Ви почули постріли або вибух, поради що робити та як діяти.
28.01.2019 Корисне
Всіх нас вчать правилам безпеки, правилам поведінки під час землетрусу та пожежі, але мало хто говорить про вибухівки, стрільбу. І як правило про такі ситуації говорять вже постфактум.
Сьогодні говоримо про те, як і що робити, якщо ви почули вистріли.
1. Лягайте на землю/підлогу та повзіть за укриття. Якщо все відбувається на вулиці, краще укриття - переднє колесо автомобіля. Двигун й диски - це серйозна перешкода для кулі.

2. Намагайтесь не привертати до себе уваги. Навіть якщо поруч немає укриття, все одно лягайте та краще не ворушіться. Тікайте від стрілка - це не найкращий варіант, так ви тільки приверне його увагу, ризик отримати поранення в такому випадку значно більший.

3. Не намагайтесь бути героєм. Спроба обеззброїти озброєну людину, очевидно, нічим хорошим не закінчиться. Людина без спеціальної підготовки просто не в змозі чинити опір. Також не кидайтеся одразу на допомогу людині, яка отримала поранення й не покидайте укриття. Найчастіше спроба врятувати іншого може коштувати вам життя.

4. Не беріть в руки зброю. Людина яка не вміє володіти зброєю, не зможе її використати. Як правило, ви забудете зняти запобіжник, не зможете пересмикнути затвор.

5. Якщо поруч стався вибух - обов‘язково лягайте. Уважно спостерігайте за ситуацією, адже, можливі повторні вибухи чи обстріли.

6. Якщо є поранені - зупиняйте кровотечу. В першу чергу - потрібно затиснути місце поранення, долонею. Якщо кров біжить «поштовхами» - затисніть будь-який предмет у паховому чи ліктьовому згині, сильно притиснувши його другою рукою. Також затисніть рану. Це дасть дорогоцінні хвилини, щоб добігти до того, хто зможе надати допомогу, зробить джгут або так звану «закрутку». Радять також навчитися самостійно накладати джгут та робити закрутку — це петля, що не розтягується з ременя.
Мені дуже б хотілося, щоб ця інформація мала для вас лише інформативний характер, а випробовувати її у реальному житті вам ніколи довелось.
Бережіть себе!
Схожі статті