Як боротися з неуважністю на уроках?
28.05.2018 Корисне

У двадцять першому столітті прогрес не стоїть на місці. І це, звичайно, стосується і шкіл. Сучасні методи навчання вимагають значної концентрації уваги дітей та школярів. Їм необхідно швидко розвиватися, отримувати велику кількість інформації і вчитись правильно застосовувати свої знання у житті. Всі знають, що в цей час у людини змінюється організм і її психіка. Це може позначитися на мотивації до навчання та непорозуміннях з однолітками, тому варто звернути увагу на проблему неуважності і зосередженості дітей в початкових класах.

Не можна вимагати від дитини повного занурення в матеріал і його зазубрювання, адже всі люди повинні відпочивати, відволікатись та цікавитись чим-небудь. Тільки в такому випадку можна якісно проводити навчання. Щоб досягти такого результату, потрібно правильно направити дитину і з раннього дитинства, готувати її бути посидючою і працьовитою. Для цього потрібно все заздалегідь передбачити і не дати поширитися негативним рисам.

Причини неуважності можуть бути різної природи, виділимо деякі з найбільш поширених:

  • проблеми в сім'ї;
  • непорозуміння з навчальним колективом або вчителем;
  • страх перед батьками;
  • поява молодших дітей;
  • сварки і конфлікти з друзями, тощо.

Всі люди стикаються з проблемами. Але необхідно їх вирішувати на ранньому етапі, не відкладаючи на «потім», щоб це не позначилось на майбутньому вашого сина чи дочки. Тому ми приводимо деякі цікаві рекомендації щодо навчання для ваших дітей.

·           Психологи часто стикаються з проблемами подібного роду. У них існує перелік порад для батьків, як краще налаштувати взаєморозуміння або мотивувати дитину вчиться. Тому варто підійти до цього питання серйозно. Не варто боятися і ігнорувати погані оцінки своєї дитини або небажання навчатись. Потрібно більше розмовляти, щоб розуміти які проблеми зачіпають ваше дитя і вирішувати їх. Не варто тиснути, постарайтеся з'ясувати в чому причина і делікатно донести свої думки. Це сприятиме вашому взаєморозумінню.

·           Відносно навчання, тут теж потрібен особливий підхід. Спробуйте разом скласти план навчання дитини. Буде нерозумно змушувати її робити домашнє завдання відразу після школи. Їй потрібен відпочинок. Таким відпочинком може стати читання, ігри або гуртки, спорт. Спробуйте проаналізувати, коли у неї найкраще виходить виконувати домашні завдання і не відволікатися. Оптимальніше починати з легких завдань, так би мовити провести розминку. Проаналізуйте і зробіть разом з дитиною план, вона знатиме коли їй потрібно докласти максимальних зусиль.

·           Важливим фактором є місце, де виконуються домашні завдання. Воно повинно бути комфортним і не містити нічого зайвого. Нагромадження іграшок та інших речей, які відволікають від праці, варто прибрати і забезпечити зону для навчання. Іноді здається, що це дрібниці, але саме через них дитина втрачає увагу і вже не спроможна до вирішення задач.

·           Важливо стежити і за собою. Не потрібно кричати і показувати, що ви маєте владу над дитиною. Але й не варто йти на поводу її примх. Спокійно підходьте до ситуації і аналізуйте разом з нею, доводячи свою думку зрозумілою мовою. Так ви зможете домогтися найкращого результату. Ваша дитина буде ретельно навчатися, а ви – пишатися і не переживати за її неуважність.

·           Якщо ж ви не справляєтеся і бачите, що дитина переходить дозволені межі, то варто звернутися до психолога або невролога. Консультації у фахівців рекомендуються в особливих випадках, так що не варто переживати. В першу чергу, ви формуєте майбутнє своєї дитини. Забезпечте її комфортом і тоді вам самим не знадобитися відчувати зайвих стресів, яких в житті кожної людини вистачає.

Схожі статті