Як допомогти дитині легко адаптуватися у новій школі
30.05.2018 Корисне

З настанням осені приходить новий навчальний рік. Діти після літа йдуть до школи і для них це стрес: зміна режиму дня, відповідальність за результат, навантаження, домашні завдання. Щоб увійти в режим навчання завжди потрібен час. Але ще складніше буде тим, хто переходить до нової школи. І тут важливо швидко налагодити контакт, влитися в колектив. Якщо одразу не встановити зв’язок з однолітками, далі буде важко змінити свій соціальний статус в цьому колективі, а проблем може з'явитися більше. Тому відразу потрібно встановлювати контакти і взаємодіяти з колективом. Бувають діти, яким йти на контакт важче. Вони сором'язливі і скромні, тому варто приділити їм увагу, та допомогти стати більш відкритими там впевненими в собі. Це може бути пов'язано з різними факторами. Як від проблем в сім'ї, коли дитині приділяють мало уваги і вона не відчуває любові, так і прогалини у вихованні, невміння пояснити суті проблеми.

Визначення проблеми

Симптомами стресу у дитини можуть бути різні: втрата апетиту, поганий сон, проблеми з поведінкою та інші. Якщо ви розумієте, що не справляєтеся з її проблемою, не можете дати слушну пораду, то краще відразу звернутися за допомогою до фахівця.

При виявленні складнощів з адаптацією в новому колективі потрібно визначити в чому саме полягає проблема. Для початку, варто обговорити це з дитиною. Потрібно показати, що ви відкриті і готові до вирішення цієї ситуації. Також можете ділитися досвідом, це допомагає налагодити довіру. Напевно, у вас були схожі проблеми, тож ваші поради допоможуть дитині відчути підтримку близьких. Це додасть впевненості в силах. Можливо після цього вона почне по-іншому діяти і реагувати на слова.

Методи встановлення контакту

Одним з найпоширеніших методів налагодження контакту є спільні прогулянки або святкові заходи. Це допоможе краще пізнати один одного, знайти людей зі схожими інтересами. Організуйте вилазку на природу або відсвяткуйте будь-яке свято в закладі. Це дасть змогу зав'язати розмову і пізнати краще весь колектив, адже в неформальній обстановці люди стають більш відкритими. У початковій школі це відбувається легше. Поки в класах є ігрова діяльність важко не спілкуватися зі своїми однолітками.

Також існують курси та групи для дітей з розвитку спілкування. Їх головна мета – навчити дитину спілкуватися з оточуючими, знайти в собі впевненість і подолати страхи. Головне – підібрати хорошого фахівця в цій сфері. Він допоможе вам краще зрозуміти дитину та її проблеми. Тоді ви зможете не переживати, що ваша дитина буде поза рамками нормального соціального розвитку.

Роль батьків

Варто запам'ятати, що найважливішими в адаптації дитини в колективі є любов і підтримка батьків, як її виховують і що вкладають. Саме завдяки родині дитина стає сильнішою і впевненішою. У початковій школі дитина починає розуміти, що в житті існує не тільки добро і справедливість. Але їй потрібно навчитися справлятися з цими проблемами, щоб в подальшому життєві перепони не збили з пантелику. У колективі є лідер, є ті, з ким всі хочуть товаришувати. А є діти, які виявляються на щабель нижче і відчувають тиск. Тому не бійтеся давати поради і спілкуватися з дитиною. Адже чим раніше ви зрозумієте, що в неї проблеми з адаптацією і соціальною активністю, тим легше буде виправити ситуацію.

Звичайно, не варто занадто багато брати на себе. Адже ви можете помилитися у виборі поради, якщо ситуація критична. Головне – ніколи не кажіть, що дитина вигадує проблеми, не розібравшись в ситуації. Вона шукає в вас підтримку, і їй не потрібні додаткові проблеми ще й вдома.

Схожі статті