• За насміхання та знущання в школі тепер законодавчо передбачене покарання

За насміхання та знущання в школі тепер законодавчо передбачене покарання
19.12.2018 Корисне
18 грудня депутати Верховної Ради України підтримали законопроект про булінг. Даним документом нардепи ввели поняття «булінг» і методи запобігання цькувань, адже з такою проблемою може стикнутися кожна сім'я в Україні. Також закон передбачає адміністративну відповідальність за знущання чи приховування випадків насміхань.

Булінг – це жорстоке кепкування однією дитиною іншої, агресивні дії, які можуть вплинути на фізичне і психологічне життя дитини. Такі випадки завжди траплялися в школах, але вданий час вони стають дедалі помітнішими і жорстокішими. За інформацією ЮНЕСКО протягом минулих трьох місяці в Україні з цькуванням у школі стикнулися 67% опитаних дітей у віці від 11 до 17 років. Четверта частина потерпіли цькувань, а майже половина не розповіла про знущання.

Потрапити під цькування учнів може будь-яка дитина, навіть якщо вона є досить сильною психологічно. Найчастіше потерпають від булерів стають ті дітки, які чимось виділяються серед однолітків, наприклад, нестандартно одягнена, нетипово поводиться або недуже охайна.
Булерами зазвичай стають діти, які зростають без заборон і не одержують належної батьківської уваги. Більшість булерів є яскраво вираженими егоїстами, вони постійно намагаються самоствердитися за рахунок інших.

Цькування або приховування булінгу каратиметься накладенням штрафу або відправленням на громадські роботи тривалістю від двадцяти до сорока годин. Величина стягнень коливається від 50 (850 грн) до 100 (1700 грн) неоподаткованих мінімумів доходів.

Повторні жорстокі дії протягом року або булінг скоєний декількома учнями вже каратиметься більш суворо: штраф в сумі 1700 – 3400грн або виправні роботи від 40 до 60годин. За знущання скоєні дітьми віком до 18 років відповідатимуть батьки винуватців. Санкції також будуть накладатися на осіб, які не повідомили відповідні підрозділи Національної поліції про факт булінгу.

Булінг дуже небезпечний, адже може довести дитину до самогубства. Тому необхідно бути дуже уважними до своїх дітей і якщо дитина замкнулася і не бажає з вами розмовляти, то дуже важливо звернутися за допомогою до спеціалістів.
Схожі статті