10 речей, які не можна змушувати робити дитину
20.08.2020 Батькам

Кожен з батьків створює має власні правила виховання своєї дитини. Величезна кількість вважає, що послух – одне з найважливіших критеріїв виховання. «Роби все, як кажуть, бо ми знаємо краще» - слова, які можуть негативно повпливати на психіку дитини.

Існує 10 речей, яких категорично не дозволяється змушувати робити дитину.

1. Брехати. Навіть якщо це стосується дрібничок. У таких випадках дитина сприйматиме брехню як належне і з часом почне брехати навіть Вам. До того ж, навчиться це робити так, що буде дуже важко відрізнити, де правда, а де хороша акторська гра.

2. Їсти, якщо дитина відмовляється. На сьогодні існують норми, за яких лікарі дають рекомендації годувати дітей до певного віку, проте ці рекомендації не настільки масштабні, як вважають деякі батьки. Організм створений так, що сам дає нам команду, коли потрібно їсти та пити. Завдання батьків – вірно розпізнати ці команди, але не змушувати харчуватись тоді, як дитина цього не хоче.

3. Жити за масками. Якщо Ваша дитина спокійна та сором’язлива – то прийміть її такою. Якщо вона не хоче спілкуватись з однолітками, не примушуйте її товаришувати з ними. Це стосується і надто активних дітей. З ними важко, але можливо впоратись. Краще огорніть дитину любов’ю і дайте зрозуміти, що ви любите її такою, як вона є, а не такою, як хотілось би Вам, щоб вона була.

4. Вибачатись без причини. Дуже часто можна почути, як мама змушує малюка негайно вибачитись і покірна дитина це робить, навіть не розуміючи для чого і за що. Таке вибачення немає ані тактовності, ані будь-якого змісту. Перш ніж просити дитину вибачитись, поясніть за що і чому це необхідно зробити.

5. Вітатись з тими, кого дитина не знає. Краще змалечку закарбуйте дитині у пам’яті слова : «Не говори з незнайомими людьми, не слухай їх та нічого від них не бери!»

6. Товаришувати з тими, хто не імпонує дитині. Навіть якщо Вам ця людина близька, не змушуйте свою дитину також з нею добре спілкуватись, а якщо це її однолітки, то й дружити. Дайте їй право вибору. Нехай спілкується лиш з тими, з ким хоче вона.

7. Різко змінювати звички. Будь-які зміни від старого до нового мусять бути поступовими, а не спонтанними.

8. Дотримуватись дієт, змушувати постити чи як покарання використовувати їжу. Як кажуть, заборонений плід найсолодший. Якщо хочете зменшити вживання певних продуктів для дитини, просто не тримайте їх вдома і поясність чому це не можна їсти.

9. Ночувати там, де дитина почуває себе некомфортно. Навіть якщо це бабуся, дідусь, сестра або ще хтось з родини. Дитина дуже швидко звикає до свого власного простору, тому якщо Вам необхідно лишити її з кимось, нехай краще ця людина прийде до Вас додому, а не навпаки.

10. Робити те, що дитина не може. Це не заклик виховувати дитину так, що при найменшій невдачі вона опускатиме руки, проте якщо вона ніяк не може навчитись гарно малювати, то можливо варто спробувати свої сили у музиці або ж фігурному катанні. Постійні невдачі створять у дитини комплекс неповноцінності. А навіть найменші досягнення навпаки надихнуть на старання та подальші подвиги.

У будь-якому випадку пам’ятайте, що Ваша дитина – не лише ВАША, але й маленька особистість. Прислухайтесь до неї та дозволяйте приймати й власні рішення.

Схожі статті