А чи існують проблемні діти?!
17.11.2018 Батькам
Доволі часто батьки зустрічаються з проблемами у поведінці й більшість скаже, що дитина просто проблемна тому так відбувається. Насправді ж проблемних дітей не існує.

Як би це зараз, суворо не звучала, але існують проблемні батьки.
Адже, наші діти є дзеркальним зображення нас, батьків. І якщо придивитись уважніше вони віддзеркалюють буквально все: особисті проблеми між батьками, взаємини між батьками та дитиною, сімейні конфлікти й суперечності.

Можна стверджувати, що це дзеркало криве. І ця кривина проявляється у некоректній, некерованій поведінці.
Але ми можемо впливати на них.
Для цього потрібно позитивно змінювати сімейні стосунки, працюючи над собою.
З часом вони позитивно вплинуть на особистість дитини.
І на жаль, визнати свою провини, змусити себе шукати шляхи вирішення та змін, працювати над своїми помилками можуть не всі батьки. Чому? Бо більшість батьків не бажають визнавати своєї провини, легше ж, сказати що дитина важка.

Ось декілька прикладів, причини, батьківських помилок, що призводять до так званої «важкості дитини»:
  • Щедрість. В більшості таких батьків девізом є «В моєї дитини повинно бути все!». І в достатку родини тут не має підґрунтя. Часто в таких випадках іде підміна поняття «любити» на «купити» і майже завжди знаходять пояснення таким діям.
  • Тривожність. Такі батьки пронизують будь-які думки про своїх дітей тривогою. Девіз, звучатиме приблизно так: «Вона може захворіти» або «Він може злякатись» чи «Вони самі не впораються, треба допомогти!». А тепер задумайтесь, чи пов’язане поняття «мамин синочок» або «татусева донечка» з цим пунктом?
  • Втомленість. І ця втома супроводжує сім’ю з народження дитини. Девіз таких батьків «Як ти мені набрид, я тебе покараю!» або «Як я від тебе втомилася!». А для дітей так важлива увага батьків, їм це потрібно так само, як і ковток повітря.
  • Перфекціоністичність. Девіз «Ти повинен бути найкращим!» І як правило, вони прагнуть зайняти чимось корисним дитину 24/7, а думка дитини не враховується.
  • Маніпулятивність. Девіз таких батьків «Це потрібно не мені, а тобі!». А дитину вони сприймають лише як спосіб маніпулювання оточенням.
Проаналізуйте свою модель поведінки, можливо саме ви десь помилились і потрібно негайно почати діяти, щоб змінити все на краще.
Все вище сказане мною, не для того аби образити когось, а для того аби підштовхнути вас діяти.

І нехай «проблемна дитина», ніколи не робить вам проблем. (smiley)
Схожі статті