• Чи мають право ставити двійку за пропуск. За умов відсутності довідки від лікаря.

Чи мають право ставити двійку за пропуск. За умов відсутності довідки від лікаря.
15.01.2019 Батькам
Напевно кожен з нас стикався з ситуацією, коли після пропуску/хвороби вчитель вимагає довідку від лікаря або погрожує негативною оцінкою.
Іноді цього бояться не тільки діти, а й батьки.
Але якщо у вашому класі ставлять двійки за прогули - це означає тільки одне, учитель грубо порушує правила школи.

Наприклад, вчитель поставив негативну відмітку не тому що домашнє завдання не виконане, а за пропуски уроку без довідки від лікаря (записка чи заяву від батьків його також не влаштовує). А двійку у журнал, виставляє на наступний урок після пропуску.
А тим, хто приносить довідку, дає можливість «перездати» двійку. Що робити?
По-перше, оцінка за відсутність або присутність дитини на уроці виставлятися не може. Учитель перевіряє знання й вміння, а не все інші фактори. Взагалі таких ситуації, коли оцінка залежить від наявності довідки, бути не може і не повинно. Це грубе порушення. І якщо виникають такі ситуації, однозначно варто звернутися до керівника навчального закладу.
По-друге, оцінка дійсно може з'явитися в щоденнику одночасно з буквою «н». Наприклад, якщо дитина з якихось причин не відвідувала школу і в цей час виконала завдання. І повернувшись в школу після хвороби або відсутності, показав зроблену роботу - тоді вчитель може та має право її перевірити й виставити оцінку.
По-третє, якщо дійсно був встановлений факт прогулу - про це обов'язково варто повідомити адміністрацію, щоб вона розглянула це питання. А ще - довести до відома батьків, щоб прогулів більше не було. Однак оцінки за це теж виставлятися не можуть.
Отже, якщо оцінка дійсно була виставлена саме з названих нами вище причин, не варто «роздувати» з цього грандіозний скандал. Але раджу, спершу поспілкуватись з класним керівником та вчителем предметником аби вияснити причини непорозуміння.
А вже далі, якщо після розмови нічого не змінилось, звернутись до адміністрації школи.

Маю надію, що такі ситуації не виникають у ваших навчальних закладах.
А оцінки, що отримують ваші учні мають підґрунтя зі знань та вмінь.
Схожі статті