Чому дитина може брехати?
08.11.2018 Батькам
  1. Дитина копіює брехню батьків. Дитині важко зрозуміти ваше прохання, типу «Скажи дідусю/бабусі, що мене не має», хоча фактично ви є. Це сприймається як брехня. Відповідно, така модель поведінки в очах дитини виглядає нормою.
  2. Дитина боїться наслідків за брехню. Якщо ви хоч раз занадто суворо покарали дитину, далі вона буде всіма можливими способами уникати покарання. Так і з‘явиться звичка брехати. Намагайтесь справедливо обирати покарання.
  3. Перевірка де правда, а де вигадка. Доволі часто дитина, особливо в молодшому віці, вигадує легенду про того хто це міг зробити. Наприклад, розбивши якийсь предмет, каже, що цей предмет розбила якась тваринка. Найцікавіше, що дитина щиро вірить у свою вигадку. Часто це робить для того, щоб отримати бажане та уникнути небажаного.
  4. Завищені вимоги. Батьки ставлять досить високі вимоги, а дитина не в змозі їх дотримуватися. Це змушує її брехати аби уникнути наслідків.
  5. Очікування більші від реальності. Батьки вимагають величезних результатів, дитина боїться розчарувати їх, тому аби цього не робити починає брехати.
Всі діти завжди чесні, вчимо їх говорити неправду, ми дорослі, своїми вчинками.
Якщо ви поза очі погано говорите, про своїх друзів, а потім продовжуєте далі спілкуватись.
Діти не розуміють чому так відбувається. В такому випадку не чекайте чесності у відповідь. Адже за поведінку наших дітей відповідаємо, лише, ми дорослі.
Не завжди дитина бреше тому що їй того хочеться.

Завжди перед тим як обговорити ситуацію із дитячою брехнею або навіть покарати за неї, проаналізуйте та визначте для себе причини. Не сваріть одразу за такий вчинок, просто покажіть дитині, що ви рано чи пізно дізнались би правду, а наслідки можуть бути різними.
Дітям важливо знати, що ви підтримаєте у будь-якому випадку, головне не брехати.

І нехай брехні у вашому житті буде як найменше.
Схожі статті