Що робити, якщо дитина отримала травму на фізкультурі?
02.03.2019 Батькам
Якщо дитина впала під час уроку фізкультури та отримала травму (ввечері відвезли в травмпункт). Що повинні зробити батьки?

Навчальний заклад зобов'язаний створювати безпечні умови для навчання та виховання учнів. Також школа несе відповідальність за життя й здоров'я учнів.
Якщо мова не йде про умисні дії з боку інших учнів або вчителя, які призвели до падіння дитини, тому ситуацію варто розглядати як рядовий нещасний випадок під час уроку.

Адміністрація школи в такій ситуації може залучити вчителя фізкультури до дисциплінарної відповідальності, через те, що це прямий його обов'язок забезпечувати дотримання правил техніки безпеки під час проведення уроку.

Звичайно школу можна залучити до цивільно-правової відповідальності, оскільки шкода, заподіяна учню та має бути відшкодована в повному обсязі особою, яка її завдала.
При цьому школа відшкодовує шкоду, заподіяну її працівником під час виконання трудових обов'язків.

Для залучення школи до відповідальності в такій ситуації як мінімум необхідно зафіксувати документально факт заподіяння шкоди.
Це медична довідка-документ, що свідчить про травму.
Далі необхідно зібрати докази, що травма була отримана саме на уроці фізкультури, а не, наприклад, під час прогулянки після школи.
Це можуть бути показання свідків, або фото- чи відеоматеріал.

Розраховувати можна на компенсацію понесених витрат на лікування, які викликані ушкодженням здоров'я, придбання ліків та інші (якщо такі витрати були і є їх документальне підтвердження), а також компенсацію заподіяної моральної шкоди.
Такі питання про відшкодування понесених витрат й компенсації моральної шкоди розглядаються в суді.

Але в будь-якому випадку спершу краще поспілкуватися з адміністрацією навчального закладу.
Не завжди всі травми варті розголосу та матимуть позитивні наслідки для дитини після розв'язання питання в судовому порядку.

Поспілкуйтесь також з вчителем, запитайте всі деталі інциденту, щоб максимально володіти інформацією.
Я впевнена, що кожен вчитель фізичної культури або хореографії завжди пам‘ятає про особливості своєї професії та пам‘ятає про ризик травматизму.
І якщо вже таке трапляється то ситуація точно не була стандартною.
Бережіть себе!
Схожі статті