02.01.2019 Батькам
Сьогодні говоримо про те, як розібратися, які додаткові активності потрібні вашій дитині, а які - марна трата часу і сил.
Наприклад, коли вечорами потрібно робити не тільки домашнє завдання, а й ще виконати вправи по сольфеджіо, рано чи пізно це може набриднути дитині.
А буває так, що дитину віддали до секції футболу, а вона мріє про уроки малювання.

Доволі часто можна почути від батьків, що дитині нічого не цікаво, вона не хоче ходити в гуртки/секції або на додаткові заняття. І виникає запитання, як мотивувати таких дітей?
Причин такої незацікавленості у дитини може бути різними:
  1. Неврологічні або психіатричні проблеми аж до депресії. Якщо є якісь фактори, які вказують на це, варто показати дитину психологу. Можна почати зі шкільного психолога.
  2. Перевантаження. Діти часто, коли вони перевтомлені, відмовляються відразу від усього. В них буквально не вистачає сил на те, щоб обміркувати, чи можна щось залишити.
  3. Ситуація в колективі. Відмова ходити на якийсь гурток може бути пов'язаний з відносинами всередині колективу: наприклад, не виходить спілкуватися з хлопцями або педагог відноситься дуже вимогливо.
  4. Дитина перехотіла/перегоріла. Якщо раніше він ходив в якусь секцію і йому подобалося, цілком ймовірно, що він просто виріс, його інтереси помінялися, це нормально.
Звичайно, в таких ситуаціях батькам тривожно. Їм доводиться розбиратися, щось міняти в житті дитини й у своєму також.
Варто спробувати зрозуміти, в який момент дитина раптом перестала чимось цікавитися і чому так сталось. Зазвичай діти банально перевантажені, і цей мовчазний бунт - така собі пасивно-агресивна форма опору.

Дитина просто заявляє про те, що «я не хочу робити те, що ви мене змушуєте».
Щоб зрозуміти, чого ж насправді хоче дитина, потрібно просто відверто запитати її про це.

Дайте можливість спробувати те, чого хочеться саме їй.
Схожі статті