• Три поради батькам, які можна донести співрозмовнику по різному.

Три поради батькам, які можна донести співрозмовнику по різному.
03.04.2019 Батькам
Ми, в ролі батьків, частенько зустрічаємось з непроханими порадами: як виховувати дітей, як більше спати й все встигати, як приділяти дітям увагу й не втратити себе.
Коротко кажучи, як припинити жити неправильно та почати жити добре.

Ось типовий список таких порад:

1. «Не звертайте уваги».
Може звучати як «розслабся, не надавай великого значення» ба навіть «не бери близько до серця». Таку пораду дають практично в будь-якій ситуації: коли дитина кричить, коли дитина явно втомився та хоче спати, а ви не можете його вкласти спати. Або коли самостійно намагаєшся все встигнути: приготувати, нагодувати, прибрати, попрацювати, злітати на Місяць й повернутись назад, а тривалість доби тільки 24 години.
Чому такі поради не працюють? Якщо ви звертаєте увагу або берете близько до серця цю, на думку порадника, нісенітницю, означає лише одне ви маєте на це причини. Можливо — просто втомилася, і було б чудово не просто радити вам, а діяти — наприклад запропонувати допомогу.

Як краще висловитись? Можна сказати «давай розважаючи дітей», «замовлю вечерю», «помию посуд», «куплю продукти» й так далі. Якщо зробити нічого не можете, краще чесно сказати: так, мабуть, тобі й правда потрібна ще парочка рук (якщо вже не можете запропонувати свої), подумаймо, де їх можна взяти?

2. «Віддайте дитину на «розвиваючи заняття» або запишіть в якийсь гурток»
Дітям потрібно суспільство, бо він у вас не говорить / не читає / не пише вірші в півтора року, а ви ще як плюс відпочинете.
Чому такі поради не працюють? Іноді людям здається, що вони знайшли ідеальне розв'язання ваших проблем. Тому вони вважають, що розвиваючі гуртки точно допоможуть, адже це майже дитячий сад, а значить, соціалізація. Задумайтесь, по-перше, як ви думаєте, невже батьки ніколи не думали про розвиваючих заняттях?! По-друге, що ви знаєте про ранній розвиток?!

Як краще висловитись? Краще поділіться корисною інформацією про розвиток дітей, ніж просто говоріть «голослівно» про те, про що знаєте не дуже добре.

3. «Не переживайте, що не говорить / не ходить / не грає, — всьому свій час»
Спасибі, але є один важливий момент. Ми (батьки) переживаємо про все це не тому, що хочемо виростити геніїв й влаштувати перегони в нашому вузькому батьківському гуртку. Ми переживаємо тому, що кожна мама знає про набір симптомів, за якими можна визначити неврологічні розлади на ранніх етапах розвитку та якщо що необхідно допомогти. Так що мова йде не про те, хто раніше пішов, заговорив і так далі, — ми просто пильно стежимо і не завжди втручаємося.

Як краще висловитись? Наприклад, запропонуйте батькам сходити разом погуляти — прогулянки на природі завжди добре освіжають голову)

Насправді таких порад є незліченна кількість. І якщо ви, хочете щось комусь порадити, найголовніше правильно висловлюйтесь, так, аби не образити чи засмутити інших. Слова можуть ранити більше ніж діло.
Схожі статті