• Емоційна рівновага в родині, помилки та поради для батьків

Емоційна рівновага в родині, помилки та поради для батьків
13.12.2018 Батькам
Відповідальність - це в першу чергу тільки справа батьків. Перекладаючи її на дітей занадто рано і забуваючи про їх вік, батьки егоїстично травмують дитини. Якою ж може бути поведінка, яка порушує емоційну рівновагу в родині?
  1. Перенесення дорослих проблем на дитину. Для розвитку дітей ми навантажуємо їх додатковими обов'язками. Наприклад, просимо семирічного сина стежити за молодшими братом або сестричкою після школи, поки ви не повернетеся додому. Або через вас дитина пізно лягає, тому що ви до ночі спілкуєтесь, про ваше важке життя. Порада. Згадайте себе в дитинстві. Чи вимагали від вас вирішувати завдання не за віком? Якщо так, то не потрібно повторювати таку помилку зі своєю дитиною. Дитині можна довірити догляд за молодшим братом, але не у віці семи років. Вони не повинні бути хатніми робітниками, якщо, звичайно, мова не йде про нескладні щоденні обов'язки. Вони не повинні чути розмови на ті теми, для яких вони замалі, наприклад, про ваші фінансові труднощі або проблеми у стосунках.
  2. Змушувати дитину відчувати себе винною. Ставтесь до інших так, як ви хочете, щоб ставились до вас. Але коли ми робимо щось для дитини, нетреба очікувати чогось натомість. Бо так ми змушуємо їх відчувати себе винуватими в ситуаціях, яку вони не можуть контролювати. Наприклад, ваш син ввечері хоче піти на футбол, а у вас проблеми в стосунках і вам самотньо. Ви дозволяєте йому піти, але натякаєте, що залишитеся на самоті і будете чекати його повернення. Порада. Варто вибачитись перед ним. Якщо ваша дитина достатньо доросла і розуміє, що ви з ним часто так чинитимете, скажіть, що вам шкода. А після попрацюйте над собою, щоб надалі уникати таких ситуацій.
  3. Привселюдне висміювання дитини. Ваша дитина, коли ви приїхали в гості до бабусі з дідусем або друзів, влаштовує істерику. Він катається по підлозі й кричить, каже що засмучений і «дуже злий». Ви ж, замість того, щоб спробувати заспокоїти, дражните його: «Я такий злий! Такий злий! Думаєш, це тобі допоможе? » Порада. Ми завжди радимо дітям та просимо їх не чинити так зі своїми друзями. Тому потрібно вибачитися і визнати, що ви вчинили неправильно. Поясніть , що батьки бувають змученими, злими і теж можуть робити помилки. Варто залучити іншого члена сім'ї - який зможе вас контролювати, коли ви наближатиметесь до точки кипіння, він допомагатиме вам стримувати свої емоції. Щоб ви не сказали або не зробили того, що потім буде складно виправити.
  4. Довіра дитині своїх секретів. Наприклад, ви розповідаєте йому, що сходили по магазинах і витратили занадто багато грошей. А потім просите зберегти це в таємниці від іншого члена родини або інших родичів. Порада. Перестати сприймати дитину як довірену особу. Треба давати дітям можливість довіряти нам свої секрети й ділитися історіями, але це має бути одностороння гра. Якщо ви вже довірилися своїй дитині, важливо сказати йому, що це неправильно з вашого боку - просити його зберігати якусь таємницю. Ваші діти вам не друзі. Незалежно від віку та того, як сильно ви їх любите, ви не можете підтримувати з ним здорову дружбу. Це шкідитеме - і вам, і дитині.
  5. Забування про вік дитини. Складно пам'ятати про те, що діти - це не дорослі, що їх мозок ще розвивається і вони не можуть приймати зрілих рішень. Наприклад, у вас з'явилася новий планшет, на якому ваша 12-річна дитина хоче пограти. Ви, забувши встановити на нього батьківський контроль, лягайте спати. А дитина всю вночі грає в гру з людьми, яким навряд чи по 12 років. Порада. Найважливіше визнати для себе, що це помилка. Потім подумайте, чи комфортно вам самим, коли ваші ще незрілі діточки можуть робити в мережі інтернеті все те, що роблять дорослі. 
Ніколи не пізно щось змінювати.
Схожі статті