• Як правильно говорити з підлітком про вступ профорієнтацію.

Як правильно говорити з підлітком про вступ профорієнтацію.
04.04.2019 Батькам
Для багатьох школярів вибір університету — страшенний стрес.
Додайте до цього підготовку до ЗНО та хвилювання перед випускним вечором.
Буває так, що батьки, переживаючи за майбутнє дитини, не допомагають йому своїми порадами, а навпаки заважають.

Нижче наведу список трьох найголовніших правил:

1. Прийміть те, що дитина — самодостатня особистість
Найбільша проблема, що батьки бачать в дитині можливість втілити свої мрії та намагаються реалізувати власні амбіції. Звичайно, це стосується й вибору професії. Свідомість у підлітків ще дитяча, якими дорослими вони б не здавалися. Батькам буває важко з цим змиритися. Вони чекають від дитини більш свідомих та цілеспрямованих вчинків. А якщо цього не відбувається (що в принципі є нормальним). Дорослі починають нервувати та намагаються очолити процес вибору професії. Головне усвідомлювати, що дитина — це особистість, з іншим мисленням, що відрізняється від вашого. Не можна через призму своїх переживань зрозуміти, що думають та відчувають наші діти.

2. Оцінки — не показник. Звертайте увагу на її якість.
На жаль буває так, що по суті, оцінки відображають суб'єктивний підхід вчителя до учня. «Відмінно» - зовсім не показник того, що школяру подобається цей предмет. Так само як і «середній бал» не говорить про те, що учень в ньому нічого не розуміє. Набагато важливішим є звертати увагу на те, чим дитині подобається займатися. Одній дитині необхідна динамічність, іншому — посидючість та методична робота. Спостерігайте ненав'язливо, не варто постійно запитувати «А що тобі подобається?». Зверніть увагу, яку музику слухає ваша дитина, які книжки читає та чому саме їх. Не буває дітей, які нічим не цікавляться.

3. Вибудовуйте партнерські відносини з дитиною
Батькам набагато важливіше зберегти довірливі відносини з підлітком. З одного боку, вже не можна говорити йому, куди йти та що робити, з іншого — кидати у важкі моменти теж не варто. Існує думка, серед батьків, що переставши спілкуватись зі своїм підлітком, бо, щоб ви не говорили, всеодно дитина зробить інакше.
Пам‘ятайте, ви ж разом з вашими дітками працюєте над одним завданням — вступом у вищий навчальний заклад.
Схожі статті