А як виглядає корупція в освітньому просторі?
18.03.2019 Батькам
Що стосується зарахувань до дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів - ситуація змінюється на краще у зв'язку з введенням електронної черги.
Відзначається, що нею користується переважна кількість батьків, близько 70%.
Проблемою залишаються навчальні заклади у регіонах - їх там істотно не вистачає, тому можна зустріти випадки, коли хтось з кимось «домовляються».

Що стосується сфери освіти в цілому, то тут є безліч сфер корупційних схем:

- Ліцензування та акредитація вищих навчальних закладів. Ці процедури майже повністю бюрократизовані. Для того щоб підготуватися до акредитації, закладу потрібно близько кількасот кілограмів документів. Критерії проходження цих процедур часто не до кінця зрозумілі всім учасникам цього процесу. Це створює дуже хиткий ґрунт та часто змушує адміністрацію освітніх організацій «домовлятися» за допомогою грошей.
- Державні й муніципальні закупівлі. Навіть перехід на контрактну систему не розв'язувати проблему братерством й кумівством. Часто директори шкіл обирають у якості підрядників родичів, а іноді й самі є власниками компаній, які надають певні послуги.
- Приватна інформація. Адміністрація навчального закладу має доступ до особистих даних, які можуть незаконно використовуватись не за призначенням. Я кажу про інформацію про батьків і їх доходи, адреси, номери телефонів.
- Майно. В школах й садках майно може використовуватися в особистих цілях. Наприклад, купити дорогі комп'ютери або планшети, а один подарувати родичам для користування у власних цілях.
- Премії. У прийнятті рішень про заохочувальні виплати співробітникам майже відсутній будь-який контроль, тому відстежити розподіл премій вкрай складно. Зазвичай вказується загальне формулювання - «за зразкове виконання обов'язків» або «за високе навантаження».

Можливо, це ще не повний список корупційних махінацій на рівні адміністрації та держави, але це найбільш популярний список. Найголовніше, що треба пам‘ятати нам - Україна починається з тебе!

Переставши боятися не давати або не брати (для кожного з нас це буде в різному значенні) хабарі, ми нарешті почнемо руйнувати застарілу схему, якої мені особисто дуже хочеться позбутися
Схожі статті