Лего. Вправи для розвитку.
24.11.2018 Батькам
За новими стандартами у молодших класах нової української школи, для навчання використовують лего кубики.
Я нещодавно брала участь у семінарі, педагогічному марафоні, хочу поділитись своїми спостереженями.

Для початку варто зазначити, що Лего чудово розвиває, всебічно.
Під час гри, дитина використовує всі види пам’яті, логіку, фантазію та ін.
Мені іноді самій хочеться поскладати їх, коли син грається.

Отже, пропоную декілька вправ:
  1. Вам знадобиться два однакових набори кубиків однакового кольору, конфігурації та розміру (оптимальна кількіть 6шт кубиків). Один вам, інший для дитини. Ваше завдання щоразу у різному порядку складати кубики. Потім показуєте їх дитині, даєте на це певний час, скажімо 10-20 секунд, потім ховаєте. Дитини потрібно відтворити порядок кольорів.
  2. Ви з дитиною разом даєте назви кожному кубику. Потім дитина повинна на слух відтворювати порядок кольорів який ви будете диктувати, використовуючи ті назви що ви дали кожному кольору.
  3. Видрукуйте букви алфавіту, так щоб був контур літери, а в середині вона мала простір для деталей. Кожна літера на окремому аркуші. Завдання дитини заповнити кожну літеру деталями лего. Алфавіт може бути український, англійський чи французький (за вашим бажанням). Також можна ускладнювати завдання, наприклад запропонувавши заповнити літеру тільки деталями одного кольору.
  4. Вам знадобиться однакова кількість більших та менших деталей. Тобто, пара з меншою та більшою фігуркою конструктора, однакового кольору. На кожній великій ви пишете/клеїте велику літеру, на кожній маленькій маленьку літеру. Наприклад, велика жовта «А» та маленька жовта «а», велика зелена «Ж» та маленька зелена «ж» і так далі. Завдання дитини знайти та з’єднати букви. Можна також просити називати ці букви.
  5. Для розвитку фантазії та креативності, чудово підійде вправа, де потрібно різними за розміром деталями писати слова. Наприклад, назви міст, імена, назви книжок, кольори, цифри словами тема залежатиме від складності завдання та віку дитини.
Це тільки маленький список можливих вправ для використання Лего для навчання.
Насправді ж таких вправ можна придумати дуже багато, опираючись на вік та знання дитини.
Такі вправи, допоможуть засвоїти або поглибити знання у різних галузях науки, а найголовніше, що вони будуть цікавими для школяра.

І нехай деталей конструктору Лего, вистачатиме вам на найкреативніші ідеї).
Схожі статті