• Чи можливо навчатися вдома: основні проблеми хоумскулерів

Чи можливо навчатися вдома: основні проблеми хоумскулерів
09.02.2019 Батькам
На документальному рівні домашня освіта в нашій державі працює.
Будь-хто з батьків має право самостійно вирішити, з якою швидкістю і як навчати своїх дітей.
Останнім часом кількість українських родин, які відмовилися від шкільного навчання збільшилася.

Такі діти, так як і учні школи здають іспити після 9 і 11 класу.
Батьки стверджують – дитина вдома отримує набагато більше знань, ніж у звичайному освітньому середовищі.
Аргументують це тим, що діти не прогулюють уроки та не переживають за не зроблені домашні завдання.

Отож, хоумскулінг – поширена освітня практика багатьох західних країн, яка передбачає засвоєння шкільної програми за межами загальноосвітнього навчального закладу: з допомогою дистанційного чи індивідуального навчання, репетиторів, освітніх центрів, методів домашньої освіти тощо.

Однак, така освіта має безліч підводних каменів, з якими стикаються і батьки і діти:

1.     Міністерство освіти знає краще. В нашій державі хоумскулінг регулюється МОН. Як відомо світ змінюється надзвичайно швидко, і, на жаль, можновладці з міністерства не встигають за інноваціями і сучасними технологіями.

2.     Очікування та реальність. Як стверджують спеціалісти, багатьох батьків, які бажають перейти на домашню освіту, відмовляють керівники навчальних закладів, так як ще з радянських часів право на домашнє навчання надавалося за медичними показниками або екстернат. Однак, хоумскулінг не потрапляє під жодне з цих понять.

3.     Оцінювання. Міністерство чомусь вважає, що діти, які навчаються вдома повинні частіше оцінюватися і займатися за спеціальними програмами. Але більшість батьків, які зважилися навчати дитину вдома, хочуть вберегти своє дитя від стресу контрольних, екзаменів та іспитів.

4.     Бюрократизм. Багато батьків хоумскулерів жаліються на те, щоб оформити дитині домашню форму навчання необхідно зібрати купу довідок і пройти спеціальну медичну або освітню комісію. Саме там потрібно представити переконливі аргументи і причини вчити свою дитину дома.

5.     Нерівноправність. Доступ до освітніх послуг в учнів звичайної школи та хоумскулерів повинен бути однаковим. Але, на жаль, це не завжди так. Мова йде про послуги, які оплачує держава, зокрема, це консультації педагогів.

Отож, освіта в Україні розвивається, але сучасні батьки, які з власних міркувань бажають навчати свою дитину в домашніх умовах, стикаються з величезною кількістю проблем.
Надіємося, що найближчим часом це зміниться.

Схожі статті