Поради Батькам «супергероям».
09.01.2019 Батькам
Якщо ви всіляко намагаєтесь оберігати дитину від усіх конфліктів й вирішуєте складні задачі за неї, то, можливо, ви - батьки «супергерої».
Ця стаття може стати застереженням для всіх, хто прагне позбавити дітей від усіх труднощів і проблем.
Майже всі педагоги вже давно знають все про батьків – «літаків» (від helicopter parents - надмірна опіка батьків, які кружляють над дітьми, як вертольоти/літаки)
Але ви, напевно, ще не чули про тривожні зміни трендам у вихованні: батьки «супергерої». Вони ладні піти на все, щоб їх діти ніколи не зіткнулися навіть з мінімальними труднощами.

Замість того, щоб навчити дитину самостійності, відповідальності, ці мами й тата зроблять все, щоб усунути будь-які перешкоди, що стануть на шляху їх крихіток.
Я впевнена, що насправді більшість подібних батьків - нормальні, адекватні люди. Просто можливо, їм просто соромно за свої дитячі провали та поразки або в дитинстві мама і тато залишали їх на самоті в складний момент.

Але, усуваючи всі труднощі на шляху дитини, ми не робимо його майбутнє краще. Це не запорука того, що ми виховуємо щасливе покоління. Навпаки, ці діти, коли виростуть, будуть губитися в будь-якій ситуації вибору й боротьби. Вони будуть панічно боятися навіть найменших невдач.

Якщо у ранньому віці ми не приберемо всі виклики життя, ніщо магічним чином ніяк не зможе підготувати на до подібних ситуації у дорослому житті. Дитинство - саме той час, коли ми вчимося жити.

Ваша фраза: «Я подбав про тебе і розв'язувати всі питання», ви транслюєте повідомлення: «ти не зміг би зробити це сам, і тому не зможеш досягти успіху».
Такий підхід призводить до появи підвищеної тривожності, тотальному дискомфорту в конфліктній ситуації.

Як наслідок, дитина:
  • звинуватить в своїх проблемах вчителя, тренера, репетитора, а не себе;
  • попросить батьків втрутитися і допомогти у складних ситуаціях;
  • впаде в зневіру і буде відчувати себе нікчемою;
  • почне думати про те, що вона завалює навчання і майбутню кар'єру;
  • вирішить, що причина його невдач в тому, що він тупий;
  • впаде в ступор і навіть не пробуватиме нічого зробити.
Я розумію прагнення мам і тат зробити життя своїх дітей трохи простіше, тому що вони прекрасно знають, які ситуації можуть викликати труднощі саме у їх дитини. Але я не вважаю, що створювати стерильний або вакуумний простір - це спосіб допомогти дітям, навіть сильно емоційним школярам.

І якщо нам хочеться, щоб наші діти були успішними й здоровими дорослими особистостями, вчимо їх розв'язувати проблеми, а не тікати від них.
Схожі статті