• Що робити, якщо у вчителів з'являються претензії до шкільної форми.

Що робити, якщо у вчителів з'являються претензії до шкільної форми.
16.01.2019 Батькам
Шкільна форма - суттєва ниша витрат для сучасних батьків. Батьки шукають способи заощадити, але школи не завжди це вітають.

У вашій школі діти купують форму у рекомендованої фірми.
Але жодні штани цієї фірми не підійшли вашій дитині по фігурі. Ви купили штани вільного покрою в іншої фірми, але дотримуючись кольорової гами.
Класний керівник зробила зауваження вашому школярику.
Наступного дня дитина спробувала пояснити, що це не джинси, а просто вільні штани.
Але вчитель продовжує критикувати дитину, хоча не висловлює жодних претензій батькам особисто. Що робити в такій ситуації?

Те що вчитель робить зауваження дитині — це дійсно є її обов'язок, контролювати дотримання учнями правил внутрішнього розпорядку, в тому числі вимоги до зовнішнього вигляду.
Головна умова, роблячи такі зауваження, вчителю варто спиратися на встановлені в школі правила, а не на власні уявлення про те, як повинна виглядати форма.

Вимоги до зовнішнього вигляду учнів кожна школа встановлює самостійно, прописуючи їх в правилах внутрішнього розпорядку для учнів.
Наприклад, в школі де я працюю, немає певного фасону форми, але є вимога, що одяг має бути ділового стилю й пастельних кольорів.
Вимагати від батьків, щоб вони купували одяг певного виробника або в певному магазині, школа не має жодного права.

І відверто кажучи, описана мною ситуація, швидше вигадка ніж реальність. Але в житті може бути всяке.
Я б радила, в першу чергу, звернутися до шкільного керівника. Адміністрація завжди зацікавлена в тому, щоб конфлікти конструктивно вирішувалися всередині школи.
І це, до речі, одне із завдань школи - навчити дітей і, при необхідності, дорослих ефективно вирішувати конфлікти, знаходити шляхи виходу з утворюваних суперечностей і шанобливо один до одного ставитися. Потрібно буде встановити, чи відповідає зовнішній вигляд дитини вимогам та правилам внутрішнього розпорядку, встановленого в навчальному закладі.

Школа може вимагати від учнів дотримання вимог щодо зовнішнього вигляду, кольору і фасону форми - в тому випадку якщо вони встановлені локальними актами школи. І таке зауваження міг би зробити молодий не дуже досвідчений вчитель, який нещодавно прийшов працювати в школу і недостатньо знайомий зі шкільним життям.
Схожі статті