Ми засмучуємось коли наша дитина не виконує наші прохання. І рідко хто з нас шукає вагомі причини, чому так відбувається.
Пропоную сьогодні трохи розібратись у причинах неслухняності:
- Вимагайте мало, але залізобетонно. Поставлена вимога, має бути виконана за будь-яких умов. Якщо ви щось пообіцяли то мусити виконати не зважаючи ні на що.
- Створіть безпечний простір, де дитині буде можна все. Наприклад, це може бути її власна кімната, де дитина може робити, що завгодно. Але в інших кімнатах на таку поведінку має бути табу. Таке правило має діяти постійно та цілодобово, порушувати його не можна.
- Не забувайте, що на виконання вашого прохання дитині потрібен певний час. Пам‘ятаючи про це, даючи завдання враховуйте час із запасом, не підганяйте дитину.
- Завжди слухайте те, що говорить ваша дитина. Не просто слухайте, а ще і «чуйте». Найдієвішим є власний приклад. Сьогодні ви почули прохання дитина, а завтра вона виконала ваше прохання.
- Часто за поганою поведінкою приховується потреба в вашій увазі. Аналізуйте кожну ситуацію, яка викликає в вас тривожність.
- Варто завжди попереджати про наслідки. Проговорюйте, що за виконання вашого прохання (але не всіх звичайно) може бути покарання. Наголосіть яке саме воно буде, аби дитина мала уявлення про можливі наслідки.
- Рівень покарання має відповідати завданню. Тобто, не варто карати присіданнями, за те що дитина відмовилась помити посуд.
- Перетворюйте конфлікти на веселу гру. Дитина свариться або ображає вам, а ви у відповідь обійміть її та скажіть як ви її любите. Спробуйте повторювати усе що робить дитина, вона кричить і ви покричіть, вона плаче і ви заплачте. Але потім обов’язково поясніть чому ви так зробили, розкажіть про свої почуття.
- Спокійно реагуєте на вибрики, навіть «на людях». Всі чудово розуміють, що діти не будуть сидіти на місці, активність це їхня норма поведінки.
- За будь-яких умов відхиляйте поради чи осудження сторонніх вам людей. Це шкодить вашому авторитету, тому важливо показувати дитині, що ваша думка, зауваження, ідея, завжди правильні.
- Хваліть за слухняність, дякуйте за кожне виконане прохання або завдання. Проговорюйте, що без її (дитячої) допомоги ви б не впорались.
- Завжди виконуйте обіцяну винагороду. Бо інакше дитина перестане виконувати прохання та розчарується в вас.
Дбайте про себе, балуйте себе, адже у щасливих батьків й щасливі діти.
І нехай терпіння вистачатиме завжди.