Тайм менеджмент школяра
16.09.2018 Батькам
Для того щоб зрозуміти, як правильно організувати час вашого школяра, раджу спершу зробити детальний аналіз. З практики відомо, що витрачені 10 хвилин на планування, заощаджують до двох годин робочого часу. Для деталізації, приблизно два тижні ведіть щоденник виконаних справ, де ви будете фіксувати кількість витраченого часу на певну справу.

Коли він буде заповнений, можна разом з дитиною, якщо у вас учень 5-11 кл., якщо дитина молодшого шкільного віку то самі, сядьте та ретельно проаналізуйте його. Чим раніше ви привчатимете учня до самоорганізації, тим кращий результат отримаєте в майбутньому. Розставте пріоритети, виділіть цілі яких хотілось би досягти.

Далі, за Принципом Парето «20 на 80», тобто, знайдіть «ключові завдання» для виконання яких треба вкласти 20% зусиль, щоб отримати 80% результату. Не варто витрачати усі ресурси та весь час на виконання одного завдання. Принцип Парето не є науково доведений закон, що дає 100% результат, але за його допомогою можна зробити аналіз.

Для початку створіть «карту бажань» дитини, а далі сформулюйте їх та напишіть разом пункти, які потрібно виконати аби досягти мети. Якісь будуть довготривалі, якісь ні.

Розкажіть про облік завдань за розкладом уроків у школі, що жорстко прив’язані за часом.

Нагадайте про «плаваючі» завдання - це ті які мають певну дату, але не обмежені у часі. Також поясніть, що таке «форс-мажорні обставини» і що на них слід теж виділяти час. Наприклад, затримка транспорту по дорозі додому. При плануванні також слід враховувати, час на відпочинок, час для занять спортом або творчістю, час на сім‘ю та спільні сімейні справи, обов‘язково плануйте вихідні. Розкажіть про наслідки які можуть бути, якщо відкладати справи на останній момент.

Використовуйте будильник для нагадування про зміну якогось з процесів. Це працює ефективніше, ніж нагадування по 100 разів «Закінчуй!».

Познайомте вашого учня з цими азами і ви будете здивовані, скільки справ встигатиме робити та скількох цілей зможе досягти, ваше чудо-чадо.

І найголовніше не робіть з дитини робота, який живе за розкладом, а сформуйте любов до планування із розумінням для чого це потрібно. Пам‘ятайте тайм менеджмент потрібен для того аби швидше досягти своїх цілей.
Цінуйте час школяра і зробіть його по-справжньому цінним).
Схожі статті