• «Важко в навчанні, легко в бою»: основні плюси та мінуси дистанційного навчання

«Важко в навчанні, легко в бою»: основні плюси та мінуси дистанційного навчання
10.12.2020 Батькам
У сучасному світі без навчання просто не обійтись, а кожна людина, що досягла успіху має за спиною величезний багаж знань.
До того ж надзвичайно важливо оновлювати цей багаж, адже потік життя дуже стрімкий і необхідно плисти з течією, а не за нею.

Дистанційне навчання – це можливість постійно вдосконалювати свої знання. Хоча багато хто уявляє, що дистанційне навчання – це проскановані підручники, які потрібно прочитати, а потім переказати. Проте, насправді інформаційні ресурси – це частина такого формату навчання, але головним аспектом є ніщо інше як інтерактивне спілкування між студентом та викладачем. На сьогодні, інформаційні мережі – те, без чого 90% населення не уявляє свого життя. Соцмережі, різні застосунки та програми для реалізації онлайн-занять та дискусій – невіддільна складова ефективного навчання навіть на відстані.

Певно, найголовнішою прерогативою дистанційного навчання є зручність: учень або ж студент має можливість обрати час та місце розташування, що дає можливість вивчати потрібний матеріал навіть на іншому континенті. До того ж, зміна рукописних конспектів на електронні ресурси, старі радянські підручники на сучасну літературу та новітні методи навчання, постійна комунікація з викладачем надає дистанційній формі навчання значні переваги.

Так-так, усе не можна бути настільки ідеально, то ж дистанційне навчання має і ряд недоліків. В першу чергу, це психологічна та технічна непідготовленість викладачів. Традиційна методика викладання не передбачає віртуальне спілкування, то ж до усього необхідно адаптуватись. Також не меншою проблемою — є грошові витрати. Не кожен університет має можливість оновити техніку, приміщення, забезпечити доступ до інтернету викладачам тощо.

До того ж, у нашій країні досі не має технічних можливостей для аутентифікації студентів. Завдання, тести та модульні роботи вони можуть виконувати дистанційно, проте екзаменуватися можливо лише «очно».

Що ж стосується психологічної підготовки, для навчання «на відстані» необхідно бути максимально самоорганізованим та володіти сильною мотивацією. Бо ж дистанційне навчання – це самоосвіта, тобто здатність навчатись самостійно. Для когось – це перевага, а для когось — значний недолік, — усе залежить від особистості.

Але ж не дарма кажуть «важко в навчанні, легко в бою». Світ щодня вдосконалюється — і зовсім скоро на дистанційну форму навчання можуть перейти абсолютно всі, а формат офлайн навчання і зовсім зникне. Не будемо загадувати наперед, але варто навчитись адаптовуватись під будь-які зміни

Схожі статті