«Вибір є завжди»: три форми дистанційного навчання
23.12.2020 Батькам

Для багатьох дистанційна освіта була і є чимось новим та незвичайним, проте якщо раніше обрати дистанційну форму навчання або ж локальну ви могли без проблем, то у зв'язку з пандемією, такого вибору більшість не має, а отже багато людей змушені вчитись лише дистанційно.

Проте чи справді дистанційне навчання гірше за офлайн заняття? Наприклад, за кордоном дуже багато людей навчається дистанційно. Це ідеальна можливість для людей з обмеженими можливостями здобувати знання без психологічних чи фізичних утисків, для багатьох – можливість підвищити кваліфікацію за допомогою дистанційних курсів. Це щось сучасне та цікаве, а не нудне та жахливе.

Так, для більшості вчителів, батьків, учнів, безперечно, очне навчання – найкраще, проте коли такої можливості немає, то багато плюсів можна знайти й в дистанційному навчанні, особливо коли воно має цілих 3 форми навчання, про які ми з радістю розповімо.

1. Асинхронна форма дистанційного навчання. Це найпоширеніша форма на сьогодні. Вона полягає у тому, що всі матеріали, записи лекцій та завдання для навчання викладач готує та розміщує на певному ресурсі, а учень виконує та вивчає все необхідне дотримуючись дедлайнів.

2. Синхронна форма або ж онлайн-навчання. Такий формат – це те ж саме звичне навчання у реальному часі, між реальним викладачем та учнем. Різниця полягає виключно у тому, що взаємодія відбувається на відстані за допомогою спеціальних застосунків та інтернету.

3. Змішана форма навчання. Така форма охоплює асинхронну подачу матеріалу з елементом комунікації, наприклад форуму. В такій формі учень та вчитель спілкуються між собою дотримуючись певних пауз, аби була можливість обговорити тему.
Насправді дистанційне навчання не лише дає вам нові знання, але й так само тренує вашу самоорганізацію, бо ж виділити час на вивчення матеріалу та встигнути виконати усі завдання до дедлайнів, поєднуючи це з буденними справами, — не легке завдання.

Обирайте ту форму вивчення, яка вам найбільше імпонує. Дистанційне навчання часом навіть краще за звичайні шкільні або ж університетські заняття.

Схожі статті