• В продовження нашої теми «16 запитань, відповіді на які повинна знати ваша дитина»

В продовження нашої теми «16 запитань, відповіді на які повинна знати ваша дитина»
20.11.2018 Батькам
Наголошуючи на основні моменти, наведу приклада орієнтовних, правильних відповідей дитини.
І знання їх не означає, що відповіді потрібно завчити дитині.
Головна умова орієнтуватися коли їх потрібно застосовувати.
 1. Необхідно терміново телефонувати батькам, а потім вже у службу поліції (102). Важливо, пояснити чому потрібно спершу батькам, а не комусь іншому. Бо вони зможуть попередити сусідів та попросити прийти на допомогу.
 2. Ніколи, ні за яких умов, не можна брати їжу, напої, солодощі, іграшки в незнайомих людей! Важливо пояснити, що за все потрібно платити і не завжди ця плата може бути грошима.
 3. У надзвичайній ситуації, коли почалась пожежа, або ти чуєш запах газу, швидко вийти з приміщення (квартира/будинок). Зателефонувати до пожежної служби (101) або служби газу (104). Гасити самостійно, заборонено!
 4. Якщо якась людина просить про допомогу, особливо незнайома. Спершу варто звернутись до когось із перехожих. Важливо потрібно відповідати категорично, ні! Відповідати треба швидко та коротко й відразу йти.
 5. У ситуації з собаками, головне зберігати спокій, намагатись не провокувати їх (не робити різких рухів, не кричати на них, не бити першим сторонніми предметами). Важливо можна відвернути їх увагу своєю шапкою, або парасолькою, і не повертатись до них спиною.
 6. Ходити в гості до малознайомих людей, не можна взагалі. Важливо, що б батьки також знали про нове знайомство.
 7. Телефони служби порятунку (112). Важливо навчити дитину не соромитись телефонувати за потреби у службу, краще помилковий виклик, ніж страшні наслідки.
 8. Однозначно відмовити заходити із незнайомцем у ліфт на його пропозицію. Наприклад, навчіть дитину говорити, що вона чекає на батьків, які зараз підійдуть. Але поясніть чому в такій ситуації варто відповісти так. Щоб не вчити дитину брехати.
 9. Якщо тебе переслідують, потрібно зайти у найближче людне місце (магазин, кафе, супермаркет, пошта, тощо). І вже звідти телефонувати батькам.
 10. Відкривати двері категорично заборонено!
 11. Намагатися привернути увагу людей, що проходять повз. Поясніть, що навіть бити по колесу машини, аби спрацювала сигналізація, теж один із способів привернути увагу.
 12. Якщо у натовпі загубився, спокійно пробувати просунутись до виходу (вбік). Але ні в якому випадку не йти проти руху людей.
 13. Під час грози, важливо триматись подалі від металоконструкцій, стовпів, високих дерев. Краще зайти у магазин та перечекати.
 14. Про будь-які погрози, завжди повідомляти батьків.
 15. 15. Виходити та кататись на льоду категорично заборонено. Обов’язково проговоріть причини заборони.
 16. Аптечка це не іграшки, брати її заборонено. Потрібно пояснити наслідки.
Відповіді на перший погляд можуть здаватися, банальними та очевидними.
Але для дитини будь-яка тривожна ситуація може викликати стрес або паніку.
А з панікою не всі дорослі можуть впоратись, тому проговорюйте дуже часто ці відповіді та запитання зі своїм школярем.

І нехай, у вашому житті не буде подібних ситуацій де дитині би довелось використовувати ці знання.
Схожі статті