• Як не перекладати свої комплекси на дітей, а точніше, як не нашкодити їм в спробах уберегти?

Як не перекладати свої комплекси на дітей, а точніше, як не нашкодити їм в спробах уберегти?
10.01.2019 Батькам
Завданням батьків є не тільки оберігати, а й самому випадково не нашкодити дитині.
Розглянемо сьогодні, як впоратися зі своїми комплексами, не обтяжуючи ними життя власних дітей та не перекладаючи на них власні дитячі травми.

Перш за все, подумайте про те, чого ви насправді хочете, якої мети бажаєте досягти - повністю захистити дитину від проблем і неприємностей або навчити її справлятися з ними?
Погодьтесь, ізолювати дитину від світу просто неможливо, якщо не сьогодні, то в майбутньому він обов'язково зустрінеться з реальністю.
А ось забезпечити його ресурсами для розв'язання проблем, навчити не пасувати перед труднощами й гідно переживати перемоги та поразки, не втрачаючи власного стиржня - цілком посильне завдання для будь-яких батьків.

Найбільш ефективний спосіб не передати дитині свої комплекси, власне, розібратися з ними.
Тут неможливо, просто включити суворий самоконтроль та перестати проговорювати слова, здатні спровокувати поява комплексів у дитини.
Таким чином ви не розв'язувати проблему, а просто на деякий час її «заховаєте».

При чому завжди важливо пам'ятати, що тільки 20% інформації передається вербально, а решту 80% невербальних проявів проконтролювати буде неможливо.
До таких проявів відносяться м'язову напругу, розширення зіниць, рух очей, зміни тембру голосу і темпу мовлення. Ваша поведінка, міркування з певних питань, емоційні реакції, дитиною сприймаються як нормальні, бо він чи вона наслідує вас батьків й у всьому бере приклад.

Зважаючи на те, що шлях подолання комплексів досить тривалий та складний, але в ньому є багато позитивного, найголовніше, це особистісний ріст.
Пам’ятайте, що ми всі не ідеальні та це зовсім не погано.

Навіть у найуспішніших людей є комплекси, а почавши працювати з ними, ви автоматично перестанете перекладати їх на своїх діток.
Схожі статті