Як робити уроки з дитиною?!
14.09.2018 Батькам

Як робити уроки з дитиною?!


Питання, що часто хвилює усіх батьків, чи змушувати, чи методом «кнута та пряника», чи не робити нічого, нехай сам несе відповідальність за свої вчинки. Спробуємо розібратись у цьому питанні та виділимо топ 5 правил.

Правило 1. «Спокій, і тільки спокій.»
Намагайтесь себе максимально контролювати, якби важко це не було. Ваша критика та крики тільки погіршать ситуацію і не дадуть позитивного результату. Не підвищуйте голос, навіть тоді коли в дитини щось не виходить, або тоді коли її відповідь не вірна. Не піддавайтесь власним переконанням «зроблю сама, а дитині просто поясню, як зробила» - це тільки нашкодить.

Правило 2. «Я тобі завжди допоможу»
Іноді буває так, що дитина не завжди може виконати завдання і в неї виникають труднощі. І тут дуже потрібна ваша допомога. Розберіть 1-2 схожими за типом вирішення задачі, далі дитина зможе все сама. Запам’ятайте, ваша ціль не виконати за дитину, а лише наштовхнути на вірний шлях до вирішення поставленої задачі.

Правило 3. «Будь собою, інші ролі зайняті»
Визначтесь із роллю та позицією, яку ви займаєте під час виконання домашнього завдання. Одній дитини потрібно чітко давати настанови та інструкції до виконання, іншій навпаки дати волю і час від часу просто контролювати процес, а когось весь час треба мотивувати. Максимально придивіться до вашого учня, важливо щоб вам обом було комфортно.

Правило 4. «Відповідальність, завдяки її ми здобуваємо повагу»
Поясніть школяру, що його успіхи вас дуже радують, але   відповідальність за виконання домашнього завдання лежить лише на ньому. Ваша задача  створити умови для їх виконання. Обговорюйте та встановлюйте правила виконання домашнього завдання, але не забувайте і про відпочинок для дитини. Скажімо, щодня після уроків в дитини є час на відпочинок, а з 16.00 до 18.00 - період виконання домашнього завдання. А там, хоч дощ, хоч сніг, хоч голова болить, ви все рівно дотримуєтеся графіку.

Правило 5. «Мені не байдуже»
Я активно беру участь у навчанні мого школяра. Спілкуйтесь із вчителями, вони скерують вас та допоможуть розібратись у проблемах, розкажуть про вашу успішність. Підтримуйте зв‘язок не періодично, напливами, а протягом усього навчального року.

Очевидно, що нам би усім хотілось щоб наші діти обожнювали виконувати домашні завдання. Але практика доводить інше та зовсім протилежне. Тож нам потрібно допомагати, підримувати та вчити відповідально ставитись до навчання.
Нехай виконання домашніх завдань - проходить на «одному диханні»)
Схожі статті