Як виховати  свою дитину успішною: 15  порад для батьків
28.12.2020 Батькам

Усі батьки мріють, аби їхні діти були здоровими, щасливими та звісно ж успішними. Проте мало хто розуміє, що успіх їхньої дитини цілком та повністю залежить від виховання, батьківських дій і прищеплення хороших звичок. Ми поділимось з вами 15 порадами, як виховати цілеспрямовану та успішну дитину.

1. Читання.

Недарма існує народна мудрість «Книга вчить, як на світі жить». Привчати дитину читати змалечку – чудова звичка, яка точно знадобиться у майбутньому. Важливо і те, щоб дитина бачила, що читаєте ви – і сама тягнулась до нових знань.

2. Незалежність.

Навчіть свою дитину бути самостійною, не потрібно робити усе за неї. Звісно усі навички залежать від віку, тому знайдіть інформацію про те, у скільки років дитина може вміти робити ту, чи ту справу – і навчіть її цьому.

3. Згідно зі світовими дослідженнями, успішними стають ті люди, яких з дитинства привчили робити звичні домашні справи за розкладом. Тож і ви привчайте дітей до цього.

4. Дотримання правил.

У дитини повинен бути певний послідовний розпорядок дня, якого вона мусить дотримуватись.

5. Будьте авторитетом для своєї дитини.

Зробіть усе для того, аби вона хотіла бути схожою на вас.

6. Не кричіть на свою дитину та не будьте до неї жорстокими.

7. Також віддавайте перевагу живому спілкуванню, приділяйте достатньо уваги дитині, а не гаджетам.

8. Діти мають право вибору, але не народжуються з ним.

Вашим основним завданням є навчити дитину робити правильний вибір. Це не означає, що ви повинні змушувати її одягати те, що їй не подобається. Але ви мусите навчити її обирати серед декількох варіантів той одяг, який підходить до погоди та місця, куди йде дитина. І це стосується не лише одягу.

9. Контроль емоцій – надважлива задача.

Діти повинні усвідомлювати, що всі їхні емоції справжні. Ваша задача навчити їх розрізняти, де «зло», а де «добро», що таке «щастя», а що горе. А також контролювати свої емоції.

10. Помилки теж навчають.

Не фокусуйтесь на результаті, краще приділіть увагу процесу. Дітям властиво помилятись, але вони вчаться на своїх помилках і відчувають відповідальність за свій вибір.

11. Вивчення іноземних мов.

Повірте, це обов’язково знадобиться вашій дитині у майбутньому. Лінгвістичні навички не лише охоплюють володіння мовою, але й культуру та психологічний портрет людей, які нею говорять.

12. «Нудно» – не означає погано.

Це чудова можливість подумати та «переварити» інформацію.

13. Доброта нагороджується.

Хваліть свою дитину за кожну добру справу, але так, щоб це не переросло у зверхність. Тоді вони матимуть здорову самооцінку і знатимуть коли похвала доречна, а коли ні.

14. Якщо ви погано відкликаєтесь при дитині про вчителя, це вплине і на навчання вашої дитини.

15. Родина – велика сила.

Розвивайте у дитини любов та повагу до своєї сім'ї. Запровадьте певні родинні традиції, а також розповідайте родинну історію чи спогади, аби дитина розуміла своє місце у світі.

Батьки – ті люди, до яких діти прислуховуються у першу чергу. В більшості випадків кожен хоче бути схожим на своїх батьків. То ж покажіть дитині свої найкращі сторони, станьте їй кращим другом та мотиватором, тоді успіх у майбутньому – гарантований.

Схожі статті