• Як зрозуміти чи достатньо та ефективно вчиться ваша дитина?

Як зрозуміти чи достатньо та ефективно вчиться ваша дитина?
04.01.2021 Батькам

Дуже багато матусь, чуючи розповіді своїх колежанок про те, що їхні діти додатково вивчають іноземні мови, або ж відвідують музичну школу, чи здобувають перемогу у місцевих конкурсах, задають собі питання : « А чи достатньо навчається моя дитина?»

Такі сумніви властиві багатьом батькам, адже кожен дуже опікується своєю дитиною та прагне, аби вона максимально розвивала усі свої можливості. Проте найчастіше такі сумніві не мають підстав.


Дитячий розвиток – це мандрівка, а не перегони

Можливо ці слова прозвучать банально, але це справді так. Кожна дитина різна і відповідно розвивається по-різному. Хтось отримує важливі життєві навички раніше, а хтось – пізніше. Проте неважливо, чи ваша дитина розвинеться швидше за своїх однолітків, важливим є сам процес розвитку.


Допитливість – запорука успіху

Діти на інтуїтивному рівні хочуть пізнавати нове. Якщо надати необхідні для цього умови, то безсумнівно вони досягнуть успіху. У будь-якому процесі навчання не є винятком ті, чи ті труднощі. До прикладу, дитина може гірше вчитись, бо дуже багато часу проводить в телефоні або батьки залучають її до завеликої кількості занять. У таких випадках не потрібно категорично забороняти користуватись телефоном, а варто замінити це заняття на корисніше. Проте і до вибору занять необхідно підходити з розумом. Якщо переоцінити можливості дитини, то вона буде занадто втомлюватись і відповідно ефекту не матиме ні основне навчання, ні додаткові заняття, а батьки, у свою чергу, вважатимуть, що дитина лінується.


Не впадайте у відчай, якщо вашій дитині стає складніше навчатись, краще більше читайте та гуляйте на свіжому повітрі. Саме ці заняття здатні розбудити інтерес у дітей. Вона стане щасливішою і проявлятиме більший інтерес до навчання та іншої діяльності.


Ніхто не знає вашу дитину, краще за неї.

Ваша дитина може як лідирувати у навчанні в порівнянні зі своїми однолітками, так і відставати від них. У будь-якому випадку вам потрібно не задумуватись над тим, чи достатньо часу дитина приділяє навчанню, а запитати у себе : «Чи є можливо у неї якісь труднощі?», «На якому рівні розвитку перебуває моя дитина?», «Які її сильні та слабкі сторони?», «Чим я можу їй допомогти?».


Постійне порівняння вашої дитини з однолітками – це прямий шлях до стресу. Проте батьки чомусь використовують таку тактику – і вона викликає хвилювання як в них, так і у дитини. Кожен навчається відповідно до своїх сил та можливостей, важливим є те, аби процес навчання приносив задоволення.

Станьте для своєї дитини підтримкою та опорою, допомагайте їй у складні хвилини та цікавтесь її вподобаннями, тоді і в ній прокинеться інтерес до навколишнього світу та нових звершень.

Схожі статті