• 7 порад для тих, хто готується до олімпіади з української літератури

7 порад для тих, хто готується до олімпіади з української літератури
30.04.2019 Учням
Мені здається, що найвідоміші поети та письменники самі б схопилися за голову від завдань з олімпіад з української літератури.
А з ними зустрічаються прості учні.
Тому сьогодні я підібрала для вас стандартні поради, а з досвіду різних учасників.

1. Зрозумійте сутність предмету
Що таке література, які її завдання та цілі. На певний час, можна забути про запитання вчителів: «Що ж хотів сказати автор?». Ваше завдання — правильно інтерпретувати його думки, з'єднавши всі складові художнього твору в єдине ціле.

2. Не страшно помилитися
Якщо ви пишете тест, але не знаєте відповіді, це не привід лякатися. По-перше, тест — це лише одна складова вашого кінцевого балу. По-друге, тест навмисне складений так, щоб шкільних знань для його написання вам було недостатньо. По-третє, хоч запропонованих варіантів відповідей не дано, все одно можна спробувати вгадати, а раптом пощастить. Це ж значно краще ніж порожній рядок для відповіді.

3. Вивчайте формат й контекст, але не забувайте про креатив
У написанні творчої роботи дуже важливо вписатися в заданий формат, тому вам бажано добре розбиратися в жанрах та їх характерних ознаках. Вам на допомогу прийдуть, ваша ерудиція та креативність.

4. Користуйтесь по-іншому чернеткою
Час на олімпіадах обмежений, тому не варто писати повну роботу на чернетці. Ви банально можете не встигнути перенести все на чистовик. Краще нею користуватись тільки для складання плану роботи та записи певних думок.

5. Виходьте не з власних уподобань, а з власних знань
При виборі твору на аналіз зупиняйтеся не на тому, що вам подобається більше, а на тому, про що ви можете більше сказати.

6. Не забувайте про концепт
Не бійтеся не дотримуватися плану, що вам порекомендували. Необхідно почати аналіз потрібно з того, що вас зачепило, що здається найважливішим та цікавим в цьому творі.

7.«Не метушіться писати все відразу — це допоможе уникнути помилок»
Коли ви пишете без попередньої підготовки, ви можете побудувати досить не зрозумілу композицію, будете повторюватися або почнете суперечити самі собі, бо думки будуть ламаними та миттєвими, а не продуманими заздалегідь.

Олімпіада — це хороший шанс, тому якщо вам хочеться їм скористатися, то просто спробуйте! У вас все вийде!
Схожі статті