Одинадцятикласники увага: правила вступу у ВНЗ в 2019!
13.01.2019 Учням
Міністерством освіти та науки схвалено та опублікувало положення цьогорічного вступу абітурієнтів до українських вишів.
Даний закон було опубліковано 28 грудня. Він є обов’язковим для всіх навчальних закладів незалежно від форми власності, крім ВНЗ військового спрямування.

Абітурієнтам надана можливість проходження творчих випробувань у декількох ВНЗ, які проводитимуться з 1 по 10 липня, інакше кажучи ще до старту реєстрації вступних заяв.
Для випускників, які планують вчитися на платній формі передбачена додаткова сесія конкурсних іспитів в період 11-22 липня. Будь-який абітурієнт може подати на бюджет 7 заяв на 4 різні спеціальності.

Розпочне роботу система першочергового зачислення студентів у ВНЗ медичного та педагогічного спрямування, якщо випускники готові після навчання відпрацювати в сільській місцевості не менше трьох років. Для цього укладається відповідна угода. Це дасть змогу поліпшити рівень працівників цих сфер в селах і смт.

В 2019 році розширено пільги для всіх вступників з категорії учасників бойових дій. Стосовно термінів основної вступної компанії, то вони досить компактні і дещо скорочені в порівняння з минулими роками.

Створити електронний кабінет та завантажити туди документи можна з 1 липня, а онлайн реєстрація вступних заяв на державну форму навчання у вузи розпочнеться з 10 липня. Згодяться для вступу сертифікати ЗНО за 2019, 2018 роки. Підійдуть також сертифікати ЗНО 2017, але окрім іноземної мови.

Дізнатися, предмети, результати ЗНО яких необхідні для вступу до вишу на певну спеціальність можна в додатку до Умов прийому. Майбутнім студентам медвишу необхідно звернути увагу, адже предмети для вступу змінено!

Також до 5.02 2019 року всі ВНЗ мають затвердити та опублікувати на своїх сайтах власні правила прийому до навчального закладу. Затвердити їх повинна педагогічна рада вузу. Крім того, графік здійснення вступних іспитів обов’язково мусить узгоджуватися з Міністерством. Це дозволить уникнути дублювання днів проведення конкурсних іспитів на одну й ту ж спеціальність.
Схожі статті