• Особливості читання наукової літератури: поради для покращення навичок читання

Особливості читання наукової літератури: поради для покращення навичок читання
18.02.2019 Учням
Читання підручників та наукової літератури вимагає від процесу читання особливих вимог.
І якщо робити це неправильно, то дане заняття буде неефективним.
Зі складними текстами ми стикаємося досить часто – це різноманітна документація, академічна література, підручники.

Якщо людина читає такі тексти неправильно, то відбувається наступне:
  • не вистачає мотивації, щоб опрацювати великий і непростий текст, а якщо все ж і розпочали роботу з матеріалом, то можна зупинитися на перших же сторінках;
  • недостатня концентрація уваги – читаючи книгу людина відволікається, думає про сторонні речі;
  • неправильне читання є малоефективним стосовно користі, адже практично вся інформація не запам’ятовується.
Експериментальні дослідження з когнітивної психології визначили, що є декілька правил, дотримуючись яких можна з легкістю досягти гарних результатів у правильному і ефективному читанні наукових текстів.

Отож необхідно зробити наступне:
  1. Людський мозок налаштований таким чином, що сприймає краще інформацію, якщо загальну тему поступово наповнюючи її детальною інформацією. Отож, перед початком читання варто дослідити матеріал, звернути увагу на пункти і підпункти, оглянути виділені фрагменти, зображення. Це займе від сили 2 хвилини, проте мозок буде підготовлених до сприйняття непростих даних.
  2. Перед початком роботи з текстом варто задати собі запитання. Тоді читаючи текст мозок буде шукати відповідь, тоді складне читання пройде набагато легше.
  3. Для кращого запам’ятовування прочитаної наукової інформації необхідно її перефразувати. Це може бути усно, також допоможе письмовий конспект. Для цього потрібно розділити текст на частини, з яких варто вибрати саме важливе та необхідне.
Застосування цих трьох порад дозволить ефективно и швидко опрацьовувати складні матеріали, а також полегшать роботу з ними.
Схожі статті