Особливості ДПА в 9-му класі з іноземної мови в 2019 році
05.02.2019 Учням
Обов’язкова умова одержання документів про отримання базової середньої освіти – це ДПА, яка проходить на загальнодержавному рівні.
Щоб відчути впевненість учням 9-го класу варто ознайомитися з особливостями проходження іспитів, зокрема з іноземної мови.

Починаючи уже з цього року до білетів ДПА будуть включені завдання з аудіювання.
Дане рішення Міністерство пояснює так, що це повинно допомогти дітям наперед підготуватися до завдань з аудіювання в зовнішньому незалежному оцінюванні, адже уже в минулому році на ЗНО зустрічалися завдання по аудіюванню.

Дуже багато негативних думок лунає стосовно аудіювання в ЗНО, зокрема, що учні не підготовлені до виконання подібних завдань. Саме для того, щоб поетапно підготувати дітей до аудіювання в тестах, ДПА з іноземної мови включає подібний формат оцінювання.

Отож, в 2019 році дев’ятикласники здаватимуть державну атестацію з трьох предметів, два з яких обов’язкові, а саме українська мова і математика, та ще один предмет за вибором.
Це може бути іноземна мова, а саме англійська, французька, іспанська чи німецька. Форма ДПА – письмова і складається з трьох частин: читання тестів, використання мови та аудіювання.
Такий формат екзамену дозволяє комплексно оцінити рівень володіння мови.

Білети для державного екзамену в 9 класі буде готувати вчитель.
Матеріали екзамену повинні відповідати державним стандартам та навчальним програмам, а також рівню вивчення мови учнями. На виконання усіх завдань білету дітям відводиться 1 година.
Завдання для аудіювання складаються з аудіо запису і завдань до нього.
Теми повинні стосуватися щоденних життєвих обставин, а також відповідати віковим особливостям та інтересам дев’ятикласників.

Тривалість аудіо запису для освітнього рівня стандарт повинна бути не більше 2 хвилин, а для дітей з поглибленим вивченням іноземної мови близько 3-4 хвилин.
Дев’ятикласники прослуховують запис два рази, а тоді повинні виконати завдання до нього.
Схожі статті